Podczas konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz poinformował: „Polska podjęła decyzję o uznaniu persona non grata czterech rosyjskich dyplomatów Federacji Rosyjskiej. Decyzja została przekazana ambasadorowi Rosji”.

„Nasza decyzja ws. rosyjskich dyplomatów to wyraz solidarności Polski z Wielką Brytanią; wyrażamy satysfakcję, że nasza odpowiedź jest częścią szerszej reakcji społeczności międzynarodowej” — powiedział Czaputowicz.

„Uważamy, że w tym trudnym momencie dla Wielkiej Brytanii okazanie solidarności w postaci wydalenia dyplomatów jest właściwą odpowiedzią na nieprzyjazne, agresywne działania Rosji”.

„Istnieje konieczność wypracowania wspólnej odpowiedzi społeczności międzynarodowej; działania NATO polegające na wzmocnieniu wschodniej flanki mieszczą się w odpowiedzi państw Zachodu na działania Rosji”.

„Termin opuszczenia Polski przez czterech dyplomatów rosyjskich ustalono na 3 kwietnia do godz.24. Notę z czterema nazwiskami i terminem przekazano ambasadorowi Rosji”. Minister liczy się z tym, że Rosja może zareagować podobnie i poprosi polskich dyplomatów o opuszczenie terytorium Federacji Rosyjskiej.

Jako osoby niepożądane strona Polska wskazała dyplomatów rosyjskich, którzy dopuszczają się działalności niekoniecznie jedynie dyplomatycznej. „Nie wykluczam, że część z nich jest związana z działalnością nielegalną prowadzoną na terenie Polski” — zaznaczył Czaputowicz.

1 KOMENTARZ

  1. Zakładam, że Czaputowicz nie jest agentem CIA albo innej organizacji która próbuje wywołać wojnę, tylko bezmyślnie wykonuje polecenia i jest zwykłym aroganckim bucem. Może być też tak, że po prostu bierze za to pieniądze dlatego udaje debila. Istnieje też możliwość że jest oszustem. Tak czy siak z jakiegoś powodu to co mówi ten gość nie jest prawdą. Problem działania rządu w Polsce który jest ukierunkowany przeciwko swoim obywatelom i przeciwko temu krajowi jest analizowany przez różnych socjologów od czasów przedrozbiorowych już. I dalej mamy z tym problem. Wychodzi na to że mamy dwie opcje – albo terrorysta Ziobro zmieni sądy i takich gości się w końcu wyłapie i rozstrzela za zdradę państwa, i najwyżej potem będziemy się męczyć z dyktaturą. Albo taka opcja ze za jakiś czas Zaczniemy przechodzić na islam i system się sam zweryfikuje. Byle tylko Maryję w Polsce zostawić, bo to staropolski kult, sprzed chrześcijaństwa, dotyczy Marzy, Marzanny – to ludzie nawet islamu nie zauważą. No chyba że ktoś ma inny pomysł na tą degrengoladę?

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.