Jak powiedział na antenie TV Republika poseł PiS Krzysztof Szczerski – pakt fiskalny nie został dotychczas ratyfikowany. To o tyle dziwne, że dotychczas wszyscy żyli w przekonaniu, że to się stało. Właściwy stan rzeczy wyszedł na jaw, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nie może rozpatrzyć skargi poslów PiS ws. niezgodności paktu z Konstytucją RP, bo nie został on dotychczas ratyfikowany.

Okazuje się, że dotychczas prezydent Bronisław Komorowski podpisał jedynie ustawę zezwalającą na ratyfikację paktu (przegłosowaną ze złamaniem konstytucji – przyp. red.). Polska do dziś nie złożyła dokumentów niezbędnych do procesu ratyfikacyjnego. – To o tyle zastanawiające, że opinia publiczna żyła w przekonaniu, że pakt został ratyfikowany. Ponadto w piątek było posiedzenie sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej, na którym przedstawiciele MSZ mówili o pakcie fiskalnym tak, jakby Polska go ratyfikowała – powiedział Krzysztof Szczerski w rozmowie z Katarzyną Gójską-Hejke.

Po decyzji TK prezydent Bronisław Komorowski, przebywający na wizycie dyplomatycznej w Bratysławie, zapytany o tą sprawę przez PAP powiedział: – Znikła ważna wątpliwość, jaką był jeszcze nieogłoszony wyrok Trybunału Konstytucyjnego (…) A więc z mojego punktu widzenia jedyna istotna przesłanka wstrzymująca mnie przed podpisaniem, zniknęła. Zamierzam to zrobić w normalnym trybie, z głębokim przekonaniem.

 

źródło: niezalezna.pl, onet.pl

1 KOMENTARZ

  1. Co nie zgodne z konstytucją. Banda już zapowiedziała że i tym sie zajma i konstytucje zmienią, powolutku a do skutku. I naprawde dziwi mnie stopień zdurnowacenia polskiej młodzieży nikogo to w zasadzie nie interesuje kazdy mówi to samo…90% to debile. A gimbaza to pożal sie boże płacz i czarna rozpaccz….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here