W ostatnim meczu Memoriału Huberta Wagnera Polska wygrała z Rosją w tie-breaku 3:2.

To juz był ostatni mecz Memoriału Huberta Wagnera. Polska dzisiaj pokazała klasę, siłę i technikę oraz prawdziwą grę w zespole. Biało-Czerwoni pokonali ubiegłorocznych mistrzów Europy. Z wynikiem 3:2 Polska uplasowała się na drugim miejscu. Pierwsze zajęli Rosjanie.

W pierwszym secie Rosjanie wygrali z Polską 25:22. Do Sbornej należał także trzeci set z wynikiem 25:20. Polacy pokonali mistrzów olimpijskich w drugim i czwartym secie oraz w tie-breaku.

Teraz Polaków czekają Mistrzostwa Świata. Biało-Czerwoni nie są co prawda w grupie z Rosją, ale w dalszych rozgrywkach kto wie. Ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w siatkówce rozpocznie się 30.08 meczem Polska-Serbia na Stadionie Narodowym w Warszawie.