youtube.com

W szwajcarskiej Bazylei po wystawieniu sztuki Michała Borczucha pt. „Apokalipsa”, głos zabrał aktor Jacek Poniedziałek, który w groteskowy wręcz sposób przedstawił sytuację rzekomo dziejącą się w Polsce.

„Nasz kraj został zaatakowany od środka. Boimy się. Codziennie czytamy wiadomości, żeby dowiedzieć się, co się zmieniło. I wydaje się, że zmiany zachodzą bardzo szybko. Tracimy naszą wolność. Nasz głos. Naszą siłę. Naszą niezależność. Nawet naszą stabilizację” – powiedział Poniedziałek.

„Nasz nowy rząd wygrał ostatnie wybory wzniecając strach, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wymyślił potwora, który nie istnieje, a każdy, kto podaje to w wątpliwość, jest wrogiem. Każdy kto nie pasuje do obrazka, jest wrogiem. My jesteśmy wrogiem. Nasz rząd z powodzeniem realizuje program ‘jak zniszczyć demokratyczny porządek’”.

„Najpierw było sądownictwo, potem media, a teraz przyszła kolej na naszą kulturę (…). Przez wiele lat Teatr Polski we Wrocławiu był latarnią współczesnej sztuki scenicznej. Było to miejsce dla wolnej ekspresji artystycznej, prowokującej widzów do myślenia, poszerzania horyzontów. Brutalna zmiana dyrekcji teatru zabrała nadzieję na kontynuowanie tej ścieżki ponad setce pracowników i artystów. I to nie koniec. Nasz świat został upolityczniony. Ludzie władzy decydują teraz, co jest sztuką. Znaleźliśmy się w świecie, w którym jesteśmy albo z nimi, albo przeciwko nim. Albo jesteśmy patriotami, albo zdrajcami. Oto nowa rzeczywistość, w której żyjemy. Prosimy was o solidarność z nami”.

I jak w obliczu podobnych „występów” można się dziwić, że zagraniczne media szkalują Polskę?

 

9 KOMENTARZE

 1. jak to jest ze aktor lub inny „celebryta” jest autorytetem w kazdej sprawie…. głupi pedał się boi, no to niech się boi albo idzie po jakąś pomoc medyczna

 2. Patrząc na minę pana Poniedziałka, oceniam, że ten człek wygłasza swoje brednie z pełnym PRZEKONANIEM..
  I jest skwapliwie nagłaśniany…
  Jako „pożyteczny IDIOTA”..
  On NIE bierze za to kasy…
  Ale skutek ten sam. Ogromna szkoda dla Polski i jej (resztkowego już..) wizerunku.
  I tym braziej żałosne, że za darmo..
  Powołuje się ten ludzik na Teatr Wrocławski..
  Pewnie wie, co mówi..
  Ciekawe, CO ten ludzik nazywa „sztuką współczesną”, którą jakoby mu zablokowano ?..
  Nie interesowałem się szczegółami, ale czy to nie we Wrocławiu właśnie doszło do tych skrajnie gorszących incydentów ze „sztuką współczesną” właśnie ?..
  Wobec której przygasa nawet gwiazda Pani Jandy i jej kretyńskich wybryków, dokładnie odzwierciedlających poziom umysłowy i moralny tej baby ? 🙂 ..
  Co rusz odzywają się jacyś „koryfeusze” KULTURY, której „NIE ODDAMY !” – jak deklarują…
  Ostatnio na „wiocha.pl” zagotowałem się na widok obrazka Wiktora Zborowskiego i jego arbitralnego TONU wobec (kogo ?.. MNIE ?..), zakońćzonego tym właśnie wykrzyknikiem, że „Nie oddamy WAM Kultury !”.. Nawet do tego człeka napisałem (ma swoją „rzeczniczkę” do korespondencji, bo sam się nie zniża do korespondencji, pewnie jest zbyt zajęty..) z zapytaniem, KOGO ma na myśli, mówiąc „MY” i kogo, mówiąc ’ WAM” ?.. Oraz poprosiłem o definicję pojęcia „Kultura” 🙂 .. Oraz przypomniałem mu KORZENIE większości polskich aktorów, NIE WSZYSTKICH (pomimo swego żydo-ubeckiego pochodzenia) tak pro-żydowskich i antypolskich, jak Maciej Stuhr na przykład 🙂 (no, on akurat – ze zwykłej głupoty pewnie, bo Tatuś mu pewnych rzeczy nie przekazał jednak.)..
  Oraz wytknąłem Panu Zborowskiemu BEZZASADNOŚĆ jego postawy roszczeniowej wobec POLSKIEJ KULTURY 🙂 .. Której Pan Zborowski akurat raczej NIE JEST monopolistą na posiadanie, żeby jej tak kategorycznie „..Wam nie oddawać” 🙂 ..
  Pan Poniedziałek zdaje się popadać w podobną panu Zborowskiemu megalomanię, oraz w ton „pluralis-majestatis”, uzurpując sobie (a może słusznie ?.., choć krzywdząco dla tych artystów, którzy jednak są Polakami i patriotami, a nie żydowska swołoczą, NAWET będąc Żydami, jak Kalina Jędrusik, Janek Kobuszewski i mnóstwo innych Żydów, którzy byli i są – wielkimi, średnimi i małymi Polakami..) prawo wypowiadania się w imieniu…CZYIM ????… No właśnie ! 🙂

 3. Nie głosowałam na PiS. Ale PiS wygrał wybory w wolnych, demokratycznych wyborach. Powtórzę – nie głosowałam na PiS, a Kaczyńskiego nie trawię, ale jakoś nie czuję, aby moja wolność była w jakikolwiek sposób zagrożona. Natomiast zagrożeniem dla suwerenności Polski są zagraniczne wystąpienia takich szkodników, jak Poniedziałek. Wystarczy zapoznać się z historią Polski. Jeśli takie „Poniedziałki” chcą zmienić obywatelstwo, niech wyjadą do innego kraju. Ja chcę nadal mieć obywatelstwo Polskie w obecnych granicach Polski. A „Poniedziałki” niech, w ramach lekcji poglądowej, odwiedzą takie kraje, jak Korea Północna, czy choćby naszych wschodnich sąsiadów, a następnie zweryfikują swoje „przemyślenia” na temat odbierania obywatelom wolności, na temat zagrożonej demokracji itd.

  • Problemem polskiej demokracji, nawet jeśli wybory są przeprowadzane uczciwie (dotyczy to nie tylko liczenia głosów, ale również np. sondaży przedwyborczych), jest jej zbytnia pośredniość. Wybieramy swoich przedstawicieli raz na kilka lat i pozwalamy im robić, co im się podoba. Trzeba to zmienić, np. wprowadzając przepisy nakazujące przeprowadzanie referendów w części przypadków, o których do tej pory decydowało państwo (na pewno nie może być tak, że politycy sami decydują o wysokości swoich pensji) i wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy nie wywiązali się ze swoich obietnic wyborczych.

 4. Nie popieram ani PiS-u, ani KOD-u. PiS okrada nas (jak każda inna partia rządząca w „wolnej” Polsce), podwyższa podatki niszczące polską gospodarkę, a do tego współpracuje z banderowcami, nie mówiąc już o coraz bardziej nachalnej propagandzie w państwowych mediach. Niby głoszą prawicowe wartości, które popieram (choć tylko w kwestiach „światopoglądowych” – pod względem gospodarczym są lewakami), ale być może przez tą hipokryzję zniechęcają do nich społeczeństwo. Z kolei KOD nie dąży do wprowadzenia w Polsce prawdziwej demokracji, tylko do ponownego dostania się do koryta oraz do jeszcze mocniejszego podporządkowania Polski eurokołchozowi. Na szczęście nie należę do zwolenników żadnej z tych dwóch stron.

 5. A nasx episkopat dlatego napiętnije ks. Międlara żeby przypodobać się brukseli bo dostają od n9ch kasę na renowacje kościołów. :-). Dlatego półgębkiem popierają przyjmowanie do nas islamu. !!!! Czyli w zasadzie sprzedają chrześcijańską ideę za kasę. Najlepsze jest określenie fundusze europejskie ???? to sugeruje że to są pieniądze ke a nie państw unii które składają się przecież . Te straszenie że ke zabierze środki. -onibez przerwy zabierają ze składanych pieniędzy na swoje utrzymanie znaczne środki !!!

 6. tak to jest jak HomoPederasticusa dopuści się do głosu. Klepie wówczas co ślina mu na język przyniesie, a co ślina przyniesie pederaście to już nikomu normalnemu chyba nie trzeba tłumaczyć.

 7. Bakterie kałowe sa potrzebne w kiszce stolcowej. Tam spelniaja pozyteczna role. Jesli jednak znajda sie w ustach moga narobic wielu szkod…a to przeciez tak blisko mozgu.
  Dlatego i pederastom i milosnikom kału czesto jebie sie we łbie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.