Sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu wygrał Jan Ziobro. Na drugim stopniu podium stanął Kamil Stoch. W pierwszej 10. uplasowało się jeszcze dwóch Polaków – Piotr Żyła na 6. oraz Klemens Murańka na 7. miejscu. Radości dodaje zwycięstwo Justyny Kowalczyk w sprincie stylem klasycznym we włoskim Asagio.

Jan Ziobro po najdłuższym skoku w pierwszej serii konkursu (134 m) i wyrównaniu rekordu w drugiej (141 m) stanął na najwyższym stopniu podium w Engelbergu. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, który po skoku na odległość 137.5 metra wskoczył na podium z 7. miejsca po pierwszej serii. Trzecie miejsce zajął Anders Bardal.

Świetnie spisali się także Piotr Żyła, który po skokach na odległość 130.5 m oraz 131.5 m zajął 6 miejsce oraz Klemens Murańka, który był siódmy (130 m i 134 metry).

Dawid Kubacki zajął 17. lokatę, a Maciej Kot zakończył rywalizację na 21. miejscu.

Dzięki dzisiejszemu startowi Kamil Stoch został liderem klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata, wyprzedzając Gregora Schlierenzauera, który był dziś dopiero 27.

Zwycięstwo odniosła dziś także Justyna Kowalczyk. Po świetnych biegach w sprincie stylem klasycznym we włoskim Asagio, stanęła na najwyższym stopniu podium przed Anne Kylloenen i Maiken Fallą.