Legia Warszawa, Lech Poznań, Ruch Chorzów i Zawisza Bydgoszcz zaczynają w tym tygodniu walkę o awans do europejskich pucharów w piłce nożnej mężczyzn. Nieco później, bo w sierpniu, do gry wkroczy kobiecy mistrz Polski – Medyk Konin.

Foto: Wikimedia Commons

Dziś o 20:45 meczem z Saint Pa­trick’s Ath­le­tic swoją walkę o awans do Ligi Mistrzów rozpocznie mistrz Polski w piłce nożnej mężczyzn. Wszystkie mecze eliminacyjne z udziałem warszawskiej drużyny pokaże TVP. Nie można liczyć na transmisje pozostałych spotkań z udziałem polskich zespołów. Ich przeprowadzeniem nie jest zainteresowany żaden nadawca.

Jutro na boiska wybiegną piłkarze Lecha, Ruchu i Zawiszy. Piłkarze z Poznania powalczą o awans do Ligii Europejskiej na wyjeździe z estońskim Nõmme Kalju. Chorzowianie zagrają natomiast z FC Vaduz z Lichtensteinu. Spotkanie odbędzie się w Gliwicach. Oba mecze rozpoczną się o 18. O 20 walkę o europejskie puchary rozpocznie klub z Bydgoszczy, który zmierzy się z belgijskim SV Zulte Waregem.

Natomiast od 9 do 14 sierpnia w I rundzie eliminacyjnej kobiecej Ligi Mistrzów UEFA walczyć będzie Medyk Konin. Eliminacje odbędą się w formie rozgrywki grupowej. Mistrzynie Polski zmierzą się z bośniackim WFC SFK 2000 Sarajewo, macedońskim ZFK Koczani i fińskim Aland United.

na podstawie: pilkarki.com, eurosport.onet.pl