Foto: pl.wikipedia.org

Foto: pl.wikipedia.org
Foto: pl.wikipedia.org

W Niemczech pojawiła się kolejna kłamliwa publikacja zniekształajcająca historię II wojny światowej. Mówi się w niej o ”polskich obozach śmierci”.

W niemieckim atlasie historycznym ”Historica” jest napisane, że obozy zagłady, które zakładali i prowadzili Niemcy są dziełem Polaków. Na jednej stronie, gdzie znajdują się daty związane z polską historią, pojawia się rok 1942:

1942 Beginn der Massenvernichtung der europäischen Juden in den polnischen Vernichtungslagern Auschwitz, Treblinka, Majdanek, Sobibor usw. –  1942 Początek masowej zagłady europejskich Żydów w polskich obozach zagłady Auschwitz, Treblinka, Majdanek, Sobibór itd.

Atlas historyczny został wydany w 2009 roku i jest przykładem kolejnej propagandy niemieckiej wymierzonej w Polaków.

Niemcy próbują tym samym zrzucić z siebie odpowiedzialność za śmierć milionów ludzi. Sami chcą przedstawić siebie jako naród ofiar, natomiast Polacy mają być narodem odpowiedzialnym za zbrodnie hitlerowskie.

W ostatnich latach w Niemczech, ale i w innych krajach niemieckojęzycznych pojawia się coraz więcej takich publikacji, które zakłamują prawdziwy obraz II wojny światowej. Próbuje się tam zamienić role katów z ofiarami i odwrotnie.

Na podstawie: wpolityce.pl

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda, ze nie podaja imion i nazwisk osob odpowiedzialnych za te masowe mordy. Juz wiem, jakby one brzmialy…Adolf Ajchmanowski, Rajnold Hajnrichowski, Adolf Hitlerowski, Henryk Himlerski, Rudolf Hesski…

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.