Foto: pl.wikipedia.org

Foto: pl.wikipedia.org
Foto: pl.wikipedia.org

W Niemczech pojawiła się kolejna kłamliwa publikacja zniekształajcająca historię II wojny światowej. Mówi się w niej o ”polskich obozach śmierci”.

W niemieckim atlasie historycznym ”Historica” jest napisane, że obozy zagłady, które zakładali i prowadzili Niemcy są dziełem Polaków. Na jednej stronie, gdzie znajdują się daty związane z polską historią, pojawia się rok 1942:

1942 Beginn der Massenvernichtung der europäischen Juden in den polnischen Vernichtungslagern Auschwitz, Treblinka, Majdanek, Sobibor usw. –  1942 Początek masowej zagłady europejskich Żydów w polskich obozach zagłady Auschwitz, Treblinka, Majdanek, Sobibór itd.

Atlas historyczny został wydany w 2009 roku i jest przykładem kolejnej propagandy niemieckiej wymierzonej w Polaków.

Niemcy próbują tym samym zrzucić z siebie odpowiedzialność za śmierć milionów ludzi. Sami chcą przedstawić siebie jako naród ofiar, natomiast Polacy mają być narodem odpowiedzialnym za zbrodnie hitlerowskie.

W ostatnich latach w Niemczech, ale i w innych krajach niemieckojęzycznych pojawia się coraz więcej takich publikacji, które zakłamują prawdziwy obraz II wojny światowej. Próbuje się tam zamienić role katów z ofiarami i odwrotnie.

Na podstawie: wpolityce.pl

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda, ze nie podaja imion i nazwisk osob odpowiedzialnych za te masowe mordy. Juz wiem, jakby one brzmialy…Adolf Ajchmanowski, Rajnold Hajnrichowski, Adolf Hitlerowski, Henryk Himlerski, Rudolf Hesski…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.