Zaczynamy Poranek na Parezja.pl

9:00 Dziękuję za dziś i zapraszam jutro o 7.

8:55 A na koniec… nowa nagroda przyznawana przeze mnie osobiście. „Pudelek Poranka”. Dziś przyznaję tę nagrodę portalowi niezalezna.pl, która wczoraj wieczorem zamieściła artykuł pod tytułem… „Pierwsze selfie Andrzeja Dudy”. Rzeczywiście fascynujące. Czekam na informację, że Duda umył zęby i zjadł śniadanie. Oj Tomaszowi Sakiewiczowi od tych banderowskich ciągot chyba poprzewracało się w główce.

8:50 Niemiecka Bundeswehra weźmie udział w przedsięwzięciach, które mają wzmocnić obecność wojskową NATO na wschodnich rubieżach Sojuszu – podał dziennik „Sueddeutsche Zeitung”. Jednostki mają powstać w Polsce, Rumunii, Bułgarii, na Litwie, Łotwie i w Estonii – cytuje rmf24.pl.

8:45 Francuski minister finansów Michel Sapin, który spotkał się ze swym greckim odpowiednikiem Janisem Warufakisem, powiedział, że Francja jest gotowa pomóc nowemu rządowi Grecji w osiągnięciu porozumienia z międzynarodowymi partnerami – podaje Telewizja Republika.

8:40 Lekiem na wyludnianie się miast może być bon opiekuńczo-wychowawczy – donosi „Puls Biznesu”.

8:35 Jacek Rostowski pieniędzmi podatników płacił za swoje noclegi. Tak było podczas kampanii wyborczej do Europarlamentu, gdy korzystał z usługtoruńskich i bydgoskich hoteli – informuje „Fakt” dodając, że jest to zabronione.

8:30 Oburzenie społeczne wobec władzy która od lat odwracała się od interesu publicznego, jest całkowicie uzasadnione – mówił na antenie Telewizji Republika Kazimierz Michał Ujazdowski z PiS.

8:25 Protestujący górnicy i Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczynają dziś kolejną turę rozmów. Od środy pracownicy spółki wstrzymali wydobycie węgla. Z protestującymi z JSW solidaryzują się górnicy z innych spółek węglowych – podaje radiomaryja.pl.

8:20 „Liderzy PiS, PSL i SLD nie mają odwagi stanąć do wyborów i chowają się za pięknymi i młodymi” – pisze Daniel Passent w serwisie Polityka.pl. Wybory prezydenckie nazywa konkursem piękności. Jednak Michał Szułdrzyński zauważa w „Rzeczpospolitej”, że to nie pierwsza elekcja, w której występują dublerzy – podsumowuje tokfm.pl.

8:15 W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie zbada zażalenia na umorzenie śledztwa ws. nieprawidłowości przy tworzeniu przez szefa komisji weryfikacyjnej WSI Antoniego Macierewicza raportu z weryfikacji WSI – podaje PAP.

8:10 Janusz Palikot chyba uświadomił sobie, że jest politycznym trupem. Otóż lider TR – strzelił sobie romantyczną sesyjkę w trumnie dla „Newsweeka”. To byłby chichot historii, gdyby to pluszak Lis i jego gadzinówka okazali się grabarzami Palikota.

8:05 Bartosz Arłukowicz krytykuje ekspertów za nadmiar pozytywnych opinii o lekach, które powinny trafić na listę refundacyjną. I wzywa Radę Przejrzystości na spotkanie – pisze wyborcza.pl.

8:00 Osoba dobrze znająca Annę Grodzką mówi nam: „Po powrocie do domu zdejmuje te kobiece ciuchy, przebiera się w męskie ubrania. I nikt nie rozpoznałby w niej słynnej posłanki. Również sąsiedzi mówią, że kilkakrotnie udało im się dostrzec przez rozsunięte zasłony, jak posłanka Grodzka przechadzała się po pokoju w męskim stroju” – czytam w tekście „wSieci”.

Lewacka hipokryzja przestała mnie dziwić, ale jeśli to prawda to dodatkowo wszyscy przeciwnicy Grodzkiej/Bęgowskiego mieliby koronny argument. Można sobie uciąć to albo przyszyć owo, ale instynkty i natura pozostaje bez zmian. Na złość lewakom, na złość skalpelom.

7:55 Włodarze miast czy gmin, nie mają prawa udzielać ślubów cywilnych – alarmują prawnicy Sprawa ma duże znaczenie, bo może skutkować w przyszłości lawiną unieważnień cywilnych ślubów. Tymczasem Robert Biedroń – prezydent Słupska – nawołuje w mediach, aby w jego ślady poszli inni prezydenci – pisze naszdziennik.pl.

7:50 Od godziny 10.00 OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych będzie manifestować na drodze krajowej nr 2, między Siedlcami a Terespolem. Związkowcy zapowiadają, że po zablokowaniu dróg na Mazowszu, protest ma objąć pozostałe województwa – przypomina Radio Maryja.

7:45 Redakcja francuskiego magazynu satyrycznego „Charlie Hebdo”, która na początku stycznia była celem krwawego ataku terrorystycznego, poinformowała w niedzielę wieczorem, że na kilka najbliższych tygodni zawiesza wydawanie pisma. Pracownicy są wyczerpani… – czytam na wpolityce.pl.

7:40 „Kremlowskie i PiS-owskie ministerstwa prawdy nie tolerują sfery niedomówień w sztuce” – pisze Tomasz Lis w „Newsweeku”. Tak tłumaczy ostrą krytykę pod adresem dwóch głośnych filmów: polskiej „Idy” i rosyjskiego „Lewiatana” – czytam na tokfm.pl a jednocześnie mam refleksję. Piłeś, nie pisz…

7:35 8 września 2011 r. we Wrocławiu rozpoczyna się Europejski Tydzień Kultury. Inauguruje go wykład prof. Zygmunta Baumana, byłego żołnierza stalinowskiego aparatu bezpieczeństwa. Obok niego siedzi Bronisław Komorowski, prezydent RP, któremu nie przeszkadza występowanie w jednym szeregu z człowiekiem, który zwalczał Żołnierzy Wyklętych – pisze niezalezna.pl.

7:30 Adam Jarubas kandydatem PSL w wyborach prezydenckich. Czyżby mały konflikt w koalicji? Kandydat PSL może uszczknąć kilka głosów Komorowskiemu. No, chyba że będą cuda nad urną… i PSL znów okaże się zieloną siłą …

7:25 Minister rolnictwa Marek Sawicki nie rozumie, czemu rolnicze OPZZ zaczyna w poniedziałek protesty, skoro szef organizacji Sławomir Izdebski umawiał się z resortem na kolejne rozmowy. Izdebski nie może „łudzić rolników, że nagle znajdzie się cudowna pomoc i dodatkowe środki” – dodaje – informuje tvrepublika.pl.

7:20 Biura podróży kończą wyprzedaż oferty zwanej first minute. W tym sezonie letnia akcja zaczęła się bardzo wcześnie, bo już w październiku 2014 roku – pisze „Rzeczpospolita”.

7:15 Koncerny energetyczne straszą drastycznymi podwyżkami cen prądu, jeśli dojdzie do zmiany przepisów dotyczących odkupywania przez nie nadwyżek energii pochodzących z odnawialnych źródeł – czytam na naszdziennik.pl

7:10 Polskie media dziś gratulują polskim szczypiornistom. A jest czego. Po fantastycznym meczu, wywalczyliśmy brązowy medal Mistrzostw Świata. Złoto przypadło Francuzom, którzy pokonali zbieraninę z całego świata zwaną Katarem.

7:05 Darmowe, prestiżowe studia za granicą to coraz większa konkurencja dla naszych uczelni – informuje „Rzeczpospolita”. Według najnowszych statystyk OECD na zagranicznych uczelniach kształci się już ok. 48 tys. Polaków.

7:00 Przegląd Prasy

SIEC DoRZeczy WPRPO PN