Dzień Dobry. Zaczynamy kolejny „Poranek na parezja.pl”. Będę z Państwem od godziny 7 do 9. Zapraszam do komentowania na bieżąco. 

[STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA] 

9:00 Dziękuję za dziś. Wracamy w poniedziałek o godzinie 7.

8:55 Od jakiegoś czasu ma miejsce bezprecedensowa aktywność Rosji w okolicach Bałtyku. Jesteśmy tym zaniepokojeni – powiedział w „Jeden na jeden” Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej. Dodał, że „tego rodzaju budowanie napięcia źle służy relacjom w okolicach Morza Bałtyckiego” – pisze onet.pl

8:50 Toruń, 23 urodziny Radia Maryja i tysiące gości z całej Polski. Wśród nich wszyscy najważniejsi politycy PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Na czele, ale nie w pierwszym rzędzie, co wyglądało na symboliczny rewanż za dalekie miejsca kandydatów ojca Rydzyka na pisowskich listach wyborczych do Europarlamentu. Ale nawet jeśli te relacje trochę się ochłodziły to wątpliwe, by na długo, bo każda ze stron ma w interes w tym, żeby się wspierać – jątrzy jak zwykle tvn24.pl.

8:45 Wznowiony został proces dwóch młodych mężczyzn, którzy w 2011 r. pomalowali czerwonąfarbą sowieckie pomniki Braterstwa Broni oraz Wdzięczności Armii Czerwonej na warszawskiej Pradze – pisze niezalezna.pl

8:40 Litewskie siły zbrojne w stanie podwyższonej gotowości bojowej. Przyczyną jest wyjątkowa aktywność wojskowa Rosjan na lądzie i na morzu – informuje naszdziennik.pl

8:35 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego negujący zakaz uboju rytualnego na potrzeby wyznawców judaizmu i islamu przesądza dyskusję, która się w Polsce toczyła, czy ubój jest dopuszczalny, czy też nie. Strony przedstawiły swoje uwagi bardzo precyzyjnie. Z jednej strony rolnicy, którzy mówią, że ubój rytualny bardzo by pomógł polskiemu rolnictwu. W szczególności eksport do krajów muzułmańskich wymagający żywności Halal. Rynek żydowski jest rynkiem małym, liczącym kilkanaście milionów Żydów koszernych na całym świecie. Natomiast rynek muzułmański jest rynkiem liczącym ponad miliard konsumentów i zwolennicy uboju twierdzą, że to dla Polski jest bardzo korzystne – pisze Jan Krzysztof Ardanowski na naszdziennik.pl

8:30 MEN przyznaje, że to, co dostało odwykonawcówtego projektu, to bubel. Nie wie, kiedy zostanie on naprawiony – informuje „Rzeczpospolita”.

Wszystko to ma związek z e – podręcznikiem.

8:25 „Do Jeana Claude’a Junckera, szefa Komisji Europejskiej i innych ważnych osób w Brukseli trafił list w sprawie polskiej komisarz Elżbiety Bieńkowskiej” – pisze „Rzeczpospolita”. W liście tym związkowcy skarżą się m.in na pewność siebie, graniczącą z arogancją byłej polskiej minister. Pisaliśmy o sprawie TUTAJ.

8:20 Wartość szarej strefy hazardu online w Polsce przekroczyła już 5 mld złotych. Dziewięć na dziesięć internetowych transakcji bukmacherskich w naszym kraju zawieranych jest nielegalnie – alarmuje „Rzeczpospolita”.

8:15 Generał Kiszczak wreszcie został siłą dowieziony na badania. Pojawiają się jednak głosy, że to celowe wywiezienie z domu po to by nie stresował się tłumami Polaków którzy planują iść pod jego dom w rocznicę 13 grudnia.

8:10

8:05 Człowiek nie prowadzi księgi podróży i proszę też zrozumieć – przypomnieć sobie, co człowiek robił trzy czy pięć lat temu, nie jest łatwo – mówił na antenie Polskiego Radia Radosław Sikorski. Przypomniał sobie jednak, że w Biskupinie był na takiej podróży, za którą pobrał zwrot za paliwo. Problem w tym, że, jak sam się przyznał, prowadził tam kampanię wyborczą i tym samym złamał prawo – pisze niezalezna.pl.

8:00 Z końcem listopada Akademia Górniczo-Hutnicza rozpoczęła współpracę z miastem, która ma dać naukowe wsparcie dla walki ze smogiem. O potrzebie takiego wsparcia mówili wczoraj dziennikarzom naukowcy AGH – pisze onet.pl

7:55 Działalność SKOK Wołomin została zawieszona! Zdecydowała o tym Komisja Nadzoru Finansowego. Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa z Wołomina stała się bowiem niewypłacalna – pisze rmf24.pl

7:50 Rząd zaakceptował poprawki do obywatelskiego projektu ws. altan działkowych. Teraz trzeba czekać na uchwalenie go przez sejm. Pod obywatelskim projektem nowelizacji Prawa budowlanego podpisało się ok. 700 tys. działkowców – pisze radiomaryja.pl

7:45 Państwa UE poparły kompromis z europarlamentem w sprawie nowych przepisów, które ułatwią władzom krajowym wprowadzanie zakazu bądź ograniczanie upraw roślin genetycznie modyfikowanych na swym terytorium – pisze naszdziennik.pl

7:40 Szef gabinetu prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej Tomasz Piotrowski został zatrzymany. Sprawa dotyczy podejrzenia korupcji – wynika z naszych nieoficjalnych informacji – podaje rmf24.pl

7:35 Nie było tajnych więzień CIA – utrzymuje Aleksander Kwaśniewski. Zdaniem byłego prezydenta w Polsce, na podstawie umowy z USA, istniał jedynie ośrodek, określany w raporcie amerykańskiego senatu, jako „secret facilitated” – pisze tvn24.pl.

7:30 Wczoraj Ruch Narodowy ogłosił, że będzie partią polityczną. Ruch Narodowy był i będzie twórczym napięciem między szacowną tradycją historycznego obozu narodowego a buntem społecznym młodego pokolenia pod biało-czerwoną flagą – pisze wiceprezes RN Artur Zawisza w specjalnym komentarzu dla parezja.pl. Cały komentarz TUTAJ.

7:25 Wojskowi piloci powrócą za stery samolotów wożących najważniejsze osoby w państwie. Jak dowiedział się reporter RMF FM, dwie maszyny dla VIP-ów, których zakup zapowiedział właśnie minister obrony, będą pilotowane przez żołnierzy z 1. Bazy Lotnictwa Transportowego. Ta jednostka powstała w miejsce 36. specpułku, który do czasu katastrofy smoleńskiej odpowiadał za lotnictwo państwowe – pisze rmf24.pl.

7:20 Państwo Elbanowscy z obsesyjnym uporem ratują maluchy przed edukacją. Wcześniej walczyli tylko o to, by sześciolatki nie chodziły do szkoły, teraz chcą je wyzwolić także spod jarzma przedszkola. Domagają się też, by to rodzice decydowali, z jakich książek ich dzieci będą się uczyć. Pod wnioskiem o przyjęcie takiej ustawy Elbanowscy zebrali 100 tys. podpisów – pisze na wyborcza.pl Wojciech Maziarski a wtóruje mu w TOK FM jąkająca się Janina Paradowska.

No cóż, towarzyszu Maziarski widzę że znowu zaczyna się hejt i ataki na Elbanowskich, którzy nie mówią że pada deszcz kiedy plują im w twarz. Że pan nie masz honoru i godności – to wiem. Dla pana najważniejsze jest trafić w tok myślenia władzy. Ale pana ignorancji już wybaczyć się nie da. Otóż rodzice wcale nie chcą „wyzwolić dzieci spod jarzma przedszkoli”. Chcą by właśnie sześciolatki zostawały w zerówkach, by zarówno 6 latki jak i dzieci młodsze nie miały problemów z dostaniem się do wymarzonego przedszkola, a także by na tym etapie nauki powróciły zajęcia dodatkowe. Tak więc towarzyszu Maziarski, albo pan się dokształć albo nie kłam pan tak.

7:15 Anita Gargas oraz Cezary Gmyz ujawnili nowe dowody ws. korupcji w Sądzie Najwyższym. Dotarli do nagrań rozmów prowadzonych pomiędzy sędzią SN Henrykiem Pietrzykowskim a sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego Bogusławem Moraczewskim oraz korespondencji smsowej, które świadczą o tym, że dochodziło między nimi do pertraktacji. Sprawę od pięciu lat bada prokuratura – pisze tvrepublika.

7:10 NATO utrzyma status najbardziej wiarygodnego sojuszu wojskowego w historii świata – przekonywał w środę szef MSZ Grzegorz Schetyna. Według niego jeśli Sojusz zda egzamin z solidarności, ze spokojem można myśleć o jego przyszłości – pisze PAP.

7:05 Ministerstwo Obrony Narodowej chce kupić nowe samoloty dla VIP-ów. Do końca przyszłego roku planuje znaleźć maszyny, którymi będą mogli latać premier i prezydent. Temat wraca jak bumerang i za każdym razem przynosi nową koncepcję -pisze tvn24.pl.

7:00 Eksperci podważają sens zakupu uzbrojenia dla polskich „Jastrzębi” – pisze czwartkowy „Dziennik Polski”. Jak podaje gazeta, rakiety są horrendalnie drogie, a w razie wybuchu wojny nawet nie dolecą do Rosji.

Czyli co, kolejny po czołgach drogi bubel dla armii?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here