Dzień Dobry. Zaczynamy kolejny „Poranek na parezja.pl”. Będę z Państwem od godziny 7 do 9. Zapraszam do komentowania na bieżąco. 

[STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA]

9:00 Dziękuję za dziś i zapraszam jutro o godzinie 7.

8:55 Próbna matura z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczyna w poniedziałek pięciodniowy maraton egzaminów próbnych dla uczniów klas III liceów ogólnokształcących, przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną – podaje PAP.

8:50 A tak wczoraj Pendolino, ekscytował się reporter Wyborczej. Naprawdę, wydarzenie na skalę światową. Kawał białej kiełbachy (zapewne wyborczej).

8:45 Zanosi się na trudne polsko-czeskie rozmowy w sprawie żywności. Jak dowiedziała się nasza korespondentka Katarzyna Szymańska – Borginion, Marek Sawicki zamierza „na marginesie” unijnego spotkania ministrów rolnictwa rozmawiać ze swoim czeskim odpowiednikiem o dyskryminacji polskiej żywności w tym kraju – pisze rmf24.pl.

8:40 Dwa lata więzienia otrzymał działacz kanadyjskich środowisk LGBTQ, jeden z organizatorów tamtejszej parady równości, Elliott Youden. Zboczeniec został skazany za szantaż i zmuszenie nieletniego do seksu oralnego. Zataił przy tym, że jest nosicielem wirusa HIV – pisze polskaniepodlegla.pl.

8:35 Do prokuratury trafi dzisiaj nowe zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w aferze Radosława Sikorskiego. Chodzi o zwrot przez Kancelarię Sejmu kosztów podróży prywatnymsamochodem, choć te podróże związane były z kampanią wyborczą – poinformował poseł PiS Mariusz Błaszczak.

8:30 Agnieszka Romaszewska – Guzy, głosem rozsądku w TOK FM. Zwróciła ona uwagę m.in na “skandaliczny” materiał Knapika w TVN wyśmiewający marsz PiSu. Jak powiedziała, “materiał informacyjny nie może być żartobliwy”. Oczywiście natychmiast zareagowała naczelna szczujnia z Wielowieyską i Nowakowską. Ta druga jest “szczęśliwa”, że na marszu “nie stało się nic strasznego”…

8:25 Utwór na dziś:

8:20 Na najbliższym posiedzeniu sejm będzie głosował nad ograniczeniem dostępu do pornografii w internecie – zapowiada “Gazeta Wyborcza”.

8:15 PO i PiS ciągle są siłami dominującymi na scenie politycznej. SLD może za 10 miesięcy nie przekroczyć progu wyborczego – tak ostatnie sondaże komentował w radiowej Jedynce szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński.

8:10 Wolontariusze Szlachetnej Paczki w weekend dostarczyli pomoc do 19 580 potrzebujących rodzin – osób starszych, samotnych, rodzin wielodzietnych, czyli do około 76 746 osób. Łączna wartość pomocy przekroczyła natomiast 41 mln złotych! – pisze rmf24.pl.

8:05 Siedem lat temu dowody zarejestrowania telewizorów w formie książeczki opłat abonamentowych zastąpiono zawiadomieniem o nadaniu specjalnego indywidualnego numeru identyfikacyjnego. Nadanie takiego numeru i powiadomienie o tym abonentów było obowiązkiem Poczty Polskiej. Jednak jak wynika z napływających do rzecznika praw obywatelskich skarg, sporo osób nie otrzymało zawiadomienia i mimo że nie mają numeru, prowadzone jest wobec nich postępowanie egzekucyjne za zaległy abonament – pisze gazetaprawna.pl.

8:00 Repatriacja nie uratuje polskiej demografii. Trzeba na szerszą skalę wykorzystać inne narzędzia – twierdzi “Rzeczpospolita” na podstawie raportu o imigracji, przygotowanego przez Fundację Republikańską.

7:55 “Milionom Polaków do lat aplikuje się specyficzny waterboarding. Każdego dnia jesteśmy podtapiani przez falę odrażających kłamstw. W tych dniach oprawcy znęcają się nad nami intensywniej niż zwykle. Np. komiczna teza o sfałszowanych wyborach. Jest to kuriozum absolutne, groteska pełna, dowodów żadnych” – komentuje Tomasz Lis w “Newsweeku”.

7:50 Różnica między wynikami badań CBOS i TNS Polska jest mniej więcej taka, jak między ostatnimi sondażami wyborczymi exit poll i oficjalnymi danymi PKW. Według rządowej sondażowni, na PO chce głosować kilkanaście procent wyborców więcej niż na PiS, SP i PR razem wzięte. Tymczasem według TNS, to właśnie połączone ugrupowania prawicowe wskazała większość ankietowanych – pisze niezalezna.pl.

7:45 Już prawie 250 tys. podpisów pod inicjatywą obywatelską „Rodzice chcą mieć wybór” zebrało Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców – pisze naszdziennik.pl.

7:40 Bardzo ciężką noc z soboty na niedzielę miała załoga Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala przy ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach. Po godzinie 22 gdy zadyma była największa na terenie oddziału spokój zaprowadzały cztery patrole policyjne – pisze echodnia.eu.

7:35 Dziś rusza proces byłego szefa SB Władysława Ciastonia i dyrektora Departamentu V MSW Józefa Sasina – informuje naszdziennik.pl.

7:30 Wstrząsające plakaty. Komorowski przedstawiany jak Jaruzelski. Tak jakby uczestnicy marszu zapomnieli że prezydent siedział wtedy w więzieniu – załamuje ręce w TOK FM Dominika Wielowieyska.

7:25 To naprawdę bardzo fajnie, że możemy dzisiaj anegdotą opowiadać tamten trudny czas, możemy razem śmiać się i z tych zdjęć i z tych scen. To dobrze – mówił w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski, wspominając 13 grudnia 1981 r. 

No cóż, rzeczywiście było z czego się pośmiać… Pośmiejmy się razem. Ho, ho ho…

7:20 Pociąg TLK relacji Lublin-Szklarska Poręba utknął na ponad godzinę za stacją Warszawa-Włochy, po tym jak został skierowany na zły tor. Specjalna komisja wyjaśni, dlaczego doszło do takiej sytuacji – pisze rmf24.pl.

7:15 Trwała kampania, która miała na celu zniechęcić do udziału w sobotnim Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów. Tymczasem mimo tej nagonki na ulice Warszawy wyszło 60-100 tysięcy, a marsz niejako na przekór tym, którzy szukali sensacji, odbył się bez incydentów – mówi w rozmowie z radiomaryja.pl Wojciech Reszczyński.

7:10 Trzy osoby opuściły kawiarnię w centrum Sydney, gdzie uzbrojony napastnik przetrzymuje kilkudziesięciu zakładników. Nie wiadomo, jakie są motywy działania terrorysty. Australijska policja poinformowała, że negocjatorzy nawiązali kontakt z napastnikiem, odmówiła komentarzy na temat żądań sprawcy – pisze tvn24.pl

7:05 Tabletki na katar, kaszel czy syropy bez recepty, ale zawierające m.in. pseudoefedrynę lub kodeinę, będą mogły kupić w aptece tylko osoby pełnoletnie – informuje “Metro”. Takie regulacje chcą wprowadzić posłowie.

7:00 Rozpoczynamy tradycyjnie od okładek tygodników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.