Dzień Dobry. Zaczynamy premierowy i pierwszy w historii portalu, “Poranek na parezja.pl”. Będę z Państwem od godziny 7 do 9. Zapraszam do komentowania na bieżąco. 

[STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA] 

9:00 No i dwie godziny zleciały 🙂 Premierowy odcinek “Poranka na parezja.pl” dobiegł końca. Mam nadzieję, że Państwa nie zanudziłem. Życzę dobrego dnia, kolejny “Poranek” już jutro, ale do śledzenia parezja.pl zapraszam przez cały dzień.

8:55 “Działacze poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej postanowili ośmieszyć marsz środowisk LGBTQ. Na organizowanym w stolic Wielkopolski marszu lewicowych działaczy pojawili się z prześmiewczymi transparentami” – pisze tvrepublika.pl a sami organizatorzy uściślają: Awangarda tolerancji poniosła nad głowami patronów ruchu LGBT- Ernsta Rӧhma, wrażliwego na uroki młodzieńców Niemca, Romana Polańskiego- niepytającego o wiek dżentelmena; Tigera- dowód na to, że sport to nie zawsze zdrowie, bo od uderzeń w głowę może komuś przestawić się klepka, oraz kilka innych takich jak “Żeby życie miało smaczek: raz zwierzaczek, raz dzieciaczek”, “Człowiek i pies też rodzina” oraz “Kocham mojego owczarka”

8:53 “Podczas czwartkowej manifestacji w siedzibie PKW zatrzymanych przez policję zostało 12 osób. Tym razem, podobnie jak podczas Marszu Niepodległości, policja pokazała swoją nieudolność, zatrzymując przypadkowe osoby. Aresztowani zostali nie tylko manifestanci, ale również dziennikarze, relacjonujący na bieżąco wydarzenia w PKW. Ruch Narodowy jako jedyny wziął na siebie obronę strajkujących w mediach. Wszystkie inne środowiska i partie polityczne stanowczo odcięły się od spontanicznej akcji grupy manifestantów w PKW, argumentując, że nie mogą się zgodzić na tak jawne łamanie standardów demokracji. Dla zatrzymanych zorganizowano pomoc prawną, przedstawiciele RN przyglądają się także rozprawom sądowym” – czytamy na stronie narodowcy2014.pl

8:50 “Wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego to ewidentny, homofobiczny przejaw mowy nienawiści – piszą w oświadczeniu przedstawiciele 35 organizacji m.in. Lambdy, Homo Faber, Otwartej Rzeczpospolita. To reakcja na komentarze podróżnika nt. równościowego spotu “Najbliżsi Obcy”. – emocjonuje się wyborcza.pl.

8:47 Kolejna awanturka u Moniki Olejnik. Tym razem z posłem PiS. Ta kobieta powinna brać Nervosol zanim wejdzie do studia…

https://www.youtube.com/watch?v=BXfodxDYmfg

8:45 “Tam gdzie się fałszuje wybory i władza jest oderwana od społeczeństwa, tam obywatel jest poddany. Zaczynamy od procedur przewidzianych przez ustawę. Później będzie akcja w parlamencie. Będzie też akcja międzynarodowa w OBWE i Parlamencie Europejskim” – zapowiada prezes PiS.

8:43 Komentarz powyborczy strony www.demotypolityczne.pl

8:40 “Wpadka informatyczna PKW podczas wyborów samorządowych może zostać wkrótce przyćmiona przez katastrofę systemu informatycznego szykowanego przez MSW. Zamiast ułatwić załatwianie spraw urzędowych, system może przynieść obywatelom spore kłopoty” – pisze portal biztok.pl, m.in w kontekście wymiany dowodów osobistych.

8:37 Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zamierza odwołać się do nadzwyczajnych klauzul tzw. hamulca bezpieczeństwa w Traktacie Lizbońskim, aby spróbować pozbawić imigrantów dostępu do świadczeń pracowniczych na co najmniej dwa lata – donosi tygodnik “Sunday Times”.

8:35 “Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście powinien dziś zakończyć proces karny posła Sławomira Nowaka. Były minister transportu w rządzie Donalda Tuska oskarżony jest o złożenie w latach 2011-13 pięciu fałszywych oświadczeń majątkowych (poselskich i ministerialnych), w których nie ujawnił, że ma zegarek wart więcej niż 10 tys. zł. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia” – podaje tvn24.pl

8:32 Hit internetu. Świadectwo matki, jak udało jej się wyleczyć syna z lemingozy 🙂

leming

8:30 “Średnia cena litra oleju napędowego spadła poniżej 5 zł, a w tym tygodniu to samo czeka najpopularniejszą benzynę 95, twierdzi “Metro”” – przytacza radiozet.pl

8:27Największy niemiecki magazyn polityczny “Der Spiegel” pisze w superlatywach o Donaldzie Tusku, oceniając, że ze względu na swoje doświadczenie krajowe i zagraniczne będzie pragmatycznym szefem Rady Europejskiej. Unijne stanowisko obejmie 1 grudnia” – czytam na onet.pl.

8:25 “Centralne Biuro Antykorupcyjne bierze pod lupę wcześniejsze umowy firmy ochroniarskiej FOSA z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej – dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Przypomnijmy: prezes i wiceprezes PZPS oraz szef firmy ochroniarskiej zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem korupcji. Siatkarscy działacze mieli przyjąć łapówkę w zamian za zlecenie firmie FOSA ochrony niedawnych mistrzostw świata w Polsce” – czytam na rmf24.pl

8:23 Andrzej Olszewski z Ipsos teraz komentuje wybory w Telewizji Republika.

8:20 “PKW nie chciała wpuszczać ankieterów do lokali wyborczych. Po raz pierwszy problem ten był obecny na masową skalę – przyznaje Andrzej Olszewski, przedstawiciel firmy przygotowującej badania exit poll” – czytam m.in na radiomaryja.pl. Rodzi się pytanie, skąd ta niechęć PKW do ankieterów. Czyżby obawa przed ujawnieniem jeszcze większych rozbieżności między sondażami a ostatecznymi wynikami?

8:18 “Do 8 grudnia trwa akcja „Polacy – Rodakom”. Jej celem jest przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych dla polskich rodzin i polskich dzieci mieszkających za wschodnią granicą” – czytamy na www.radiomaryja.pl

8:15 Źródło: PKW

mapa

8:13 “Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy przygotowują się do produkcji samolotów bezzałogowych – dronów. Ważący 25 kg prototyp skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej we współpracy z WZL przeszedł już pomyślne testy” – podaje Polska Agencja Prasowa.

8:10 Energetyczny kawałek patriotycznego rocka w wykonaniu zespołu “Horytnica”, na dobry początek dnia:

8:07 “Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości musi wdrożyć program naprawczy, jeżeli chce w najbliższych latach rozdzielać napływające z Brukseli środki. Komisja Europejska słabo ocenia działalność PARP” – informuje “Rzeczpospolita”.

8:05 “Nie wiem jak Millerowi mogło przyjść do głowy, żeby poprzeć anty systemowe  działania Kaczyńskiego” – mówi Ryszard Kalisz w RMF FM w kontekście żądań SLD i PiS by powtórzyć wybory. “Nie czuję fałszerstwa wyborczego” – dodał Kalisz.

8:02 “Amerykańscy żołnierze, mają zostać w Polsce i 3 innych państwach bałtyckich co najmniej do końca przyszłego roku” – zapowiedział generał Frederick Hodges.

8:00 Jak wynika z informacji portalu wynagrodzenia.pl, płace w Polsce należą do najniższych w Europie. Średnie płace są niższe niż u nas, zaledwie w pięciu krajach Unii. Więcej zarabiają m.in Grecy, Słowacy czy Chorwaci.

7:55 Z badań Intrum Justitia wynika, że “22 proc. Polaków przyznaje, że ma problemy z opłaceniem rachunków. 19 procentom po dokonaniu wszystkich koniecznych opłat nie starczyło pieniędzy na codzienne życie”.

7:53 “Przed polską szkołą jeszcze długa droga, zanim na dobre zagoszczą w niej technologie cyfrowe. Obecnie mniej niż co piąty nauczyciel wykorzystuje w nauczaniu nowe technologie – alarmuje “Rzeczpospolita”.

7:50 Portal niezalezna.pl przywołuje słowa naukowca PAN, który mówi w związku z wyborami: Głosy nieważne są efektem oszustwa”.

7:47 Hanna Gronkiewicz – Waltz, zapowiada że będzie domagała się ukarania osób które “naruszyły mir domowy” PKW okupując jej siedzibę. A ja zastanawiam się, jak można naruszyć mir domowy instytucji publicznej, zwłaszcza że większość demonstrantów została do PKW wpuszczona.

7:45 Weekend stał pod znakiem protestów, przeciwko manipulacjom wyborczym. Co nie zdarza się często, tym razem protesty łączyły. Ramię w ramię stali ze sobą członkowie KNP, RN i wielu innych środowisk. Oto fragment lubelskiej manifestacji:

7:43 Autentyk 🙂 Wszyscy zadowoleni? Raj na ziemi, Idylla normalnie …

Wybory

7:40 GUS alarmuje, że Polskę czeka kryzys demograficzny, a także przestrzega przed planowanym… kolejnym podniesieniem wieku emerytalnego. Do roku 2050, liczba emerytów ma wzrosnąć o 3 miliony a to “oznacza pewne bankructwo”.

7:37 “Młodzież kontra” – Marek Marecki vs Stefan Niesiołowski:

7:35 “W tym roku pożyczyliśmy już prawie 60 mld zł. Rok 2014 będzie najprawdopodobniej rekordowym pod względem kwoty udzielonych kredytów konsumpcyjnych” – czytamy na radiomaryja.pl

7:32 Palikot informuje w Radiu TOK FM, że rozważane jest złożenie zawiadomienie do Prokuratury przeciwko…osobom, które okupowały w weekend siedzibę PKW.

7:30 Janusz Palikot i Janina Paradowska, w Radiu TOK FM uważają że dopatrywanie się wyborczych fałszerstw odbywa się na podobnej zasadzie co wiara w to, że w Smoleńsku miejsce miał zamach.

7:27 W “Rzeczpospolitej” mowa o polskiej armii. Na jej modernizację, przeznaczonych ma być 130 mld zł, ale zdaniem cytowanych przez “Rz” ekspertów nie ma szans by zgodnie z procedurami wydać zaplanowane do roku 2022 roku fundusze.

7:25 Tak Paweł Kowal komentował kwestię nieprawidłowości przy wyborach samorządowych:

https://www.youtube.com/watch?v=5SiDjY-DKLw

7:23 Portal niezalezna.pl informuje, że Wojewódzka Komisja Wyborcza na Śląsku, sporządziła dwa protokoły z wynikami wyborów do sejmiku województwa. Różnica pomiędzy nimi to…130 000 głosów.

7:20 Po tygodniu liczenia głosów w wyborach samorządowych, w internecie prawdziwy wysyp memów, mniej lub bardziej poważnych analiz i komentarzy. Jeden z nich wygląda następujaco:

Demokracja

Zgadzacie się z przekazem?

7:17 Janina Paradowska w TOK FM, nie może się nadziwić jak można “wygrać wybory i kwestionować ich wyniki”. Wszystko oczywiście w kontekście protestów artykułowanych przez lidera PiS – Jarosława Kaczyńskiego.

7:15 “TYLKO U NAS” – grzmi portal polska.newsweek.pl i prezentuje … sondaż wyborczy w walce o prezydenturę Polski. Zdaniem portalu gazety Tomasza Lisa zdecydowanie wygra Bronisław Komorowski (61%), drugi jest Andrzej Duda (17%), trzeci Janusz Korwin Mikke (4%). Wierzycie w taki sondaż? To odpowiednia i miarodajna pora na przeprowadzanie takich sondaży?

7:10 W sobotę odbyła się debata kandydatów na prezydenta Warszawy. Jacek Sasin z PiS, zmierzył się z Hanną Gronkiewicz – Waltz z PO. W ankiecie TVP Info przeprowadzonej wśród widzów tej stacji, debatę wygrał kandydat PiS (76% głosów). Po debacie Sasin narzekał na zbyt krótki czas debaty, uniemożliwiający poruszenie wszystkich kwestii, Gronkiewicz Waltz odrzuciła jednak propozycję ponownej debaty argumentując, że woli spotykać się i rozmawiać z mieszkańcami.

7:05 “Prezydent spotka się z obecnym i byłymi prezesami Trybunału Konstytucyjnego. Bronisław Komorowski będzie rozmawiał o zamieszaniu związanym z wyborami samorządowymi” – czytam na portalu rmf24.pl.

7:00 Rozpoczynamy od Przeglądu Prasy, a konkretnie od zaprezentowania okładek tygodników wychodzących w poniedziałek. Prasa bliska PiSowi swoje okładki poświęciła wyborczym nadużyciom, “Polska Niepodległa” zaprasza do zapoznania się z mechanizmem policyjnych prowokacji na Marszu Niepodległości a Tomasz Lis w Newsweeku nie przestaje udowadniać, że Polak to synonim wszelkich przypadłości, chorób, zła i ohydy. Tym razem dowiadujemy się, że Polska to kraj ludzi chorych psychicznie.

 

 

 

GAzeta1GAzeta2

GAzeta3Neweek

WPROST

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.