Zaczynamy nowy tydzień, zapraszam na Poranek na parezja.pl. Dziś wyjątkowo jesteśmy do 8:30.

[STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA]

8:30 Dziękuję za dziś i zapraszam jutro od 7 do 9.

8:20  Jak donosi RMF FM, krakowski oddział IPN sprawdza, dlaczego w latach 70. nie został przesłuchany niemiecki zbrodniarz Josef Mengele. Nazywany „Aniołem Śmierci”, w obozie koncentracyjnym Auschwitz przeprowadzał pseudomedyczne eksperymenty, z powodu których zginęło tysiące więźniów – głównie kobiet i dzieci.

8:15 Zwycięstwo radykalnej lewicowej SYRIZY w niedzielnych wyborach w Grecji wywołało zaniepokojenie kół finansowych możliwością konfrontacji nowego rządu tego kraju z kredytodawcami, Równocześnie powitały je z zadowoleniem partie na lewo od centrum – podaje TOK FM.

8:10 Premier Ewa Kopacz w Jedynce: prezydent Komorowski nie będzie wysyłał Polaków na wojnę.

8:05 Eksperci związków zawodowych i organizacji pracodawców mają dziś rozmawiać z ministrem pracy o projekcie ustawy, który ma zastąpić Komisję Trójstronną nowym ciałem – Radą Dialogu Społecznego. Związkowcy i pracodawcy uzgodnili już wspólny tekst projektu – podaje radiomaryja.pl.

8:00 Kurczy się ferajna człowieka z wibratorem. Wczoraj Twój Ruch opuścił Robert Kwiatkowski.

7:55 Prof. Leszek Balcerowicz nie popiera „frankowiczów” rozżalonych wzrostem wysokości rat swoich kredytów. – Nie może być tak, że jak ktoś idzie na ryzykowną, ale zyskowną opcję – i na tym zarabia – to jest ok. A jak nagle zaczyna się realizować to ryzyko – rozpoczynają się naciski – mówił w TOK FM.

I tu wypada się z nim zgodzić. Bo po pierwsze, kto bierze kredyt nie w tej walucie w której zarabia. Poza tym, skoro frank taniał to logiczne że mógł i zdrożeć. Ot, ryzyko cwaniaka. Czy gdyby frankowicze zarobili to podzieliliby się z państwem? Wolne żarty.

7:50 O antypolskim charakterze okrzykniętego arcydziełem filmu „Ida” pisze w poniedziałkowym „Naszym Dzienniku” Leszek Żebrowski.

7:45 Rano przed zakładami Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczęło się dwudniowe referendum, w którym pracownicy mają zdecydować, czy chcą rozpocząć akcję protestacyjną. Wyniki mają być znane jutro wieczorem lub w środę rano. Związkowcy są przekonani, że załoga opowie się za podjęciem protestu – podaje rmf24.pl.

7:40 Wicepremier, minister gospodarki i lider PSL Janusz Piechociński zapowiedział w Rzeszowie, że decyzja Stronnictwa dotycząca kandydata w wyborach prezydenckich zapadnie w 31 stycznia, kiedy będzie obradować rada naczelna tej partii – podaje TV Republika.

7:35 Media głównego nurtu i środowiska lewicowe próbują wmówić opinii publicznej, że preparat ellaOne, czyli tzw. pigułka „dzień po”, która już wkrótce będzie dostępna w Polsce bez recepty, to zupełnie nieszkodliwa antykoncepcja awaryjna. W rzeczywistości środek ten ma działanie m.in. wczesnoporonne i jest wyjątkowo niebezpieczny dlazdrowia – podaje niezalezna.pl.

7:30 To najlepsze, zweryfikowane przez czołówkę ekonomistów w Polsce propozycje w tym zakresie – zapowiedział minister gospodarki Janusz Piechociński. Wicepremier poinformował, że w środę zaprezentuje nowe rozwiązania dla tzw. frankowiczów – czytam na tvp.info.

7:25 Skoro premier znalazła czas na spotkanie z górnikami, to musi także znaleźć czas dla rolników, którzy są kołem zamachowym gospodarki – uważa rolnicze OPZZ. I grozi, że jeśli Ewa Kopacz nie spotka się z nimi w ciągu sześciu dni, to zorganizuje „marsz gwiaździsty” na Warszawę lub zablokuje tory czy drogi – informuje Tok FM.

7:20 Sejmowi rekordziści latają za publiczne pieniądze samolotami nawet sto razy do roku. Jednak z gromadzonych dzięki temu punktów bonusowych, mogą korzystać w prywatnych celach – pisze poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.

7:15 Do końca miesiąca powinna być gotowa opinia dotycząca stanu zdrowia gen. Czesława Kiszczaka – informuje dzisiejszy „Nasz Dziennik”.

7:10 Zostawiamy w tyle politykę cięć i oszczędności, idziemy naprzód z godnością i nadzieją, jesteśmy symbolem zmieniającej się Europy – powiedział wieczorem na wiecu w Atenach przywódca zwycięskiej, radykalnie lewicowej SYRIZY Aleksis Cipras, najprawdopodobniej nowy premier Grecji. Przemawiając do kilkunastotysięcznego tłumu swoich sympatyków Cipras oświadczył, że nowy rząd zerwie z polityką oszczędności – czytam na rmf24.pl.

7:05 Sześciolatki, które poszły obowiązkowo do szkół, w zdecydowanej większości dobrze sobie radzą. Tylko nieliczne z nich przed końcem 2014 roku rodzice cofnęli do przedszkoli – łże w służbie propagandy „Wyborcza”. Wystarczy odwiedzić strony czy profile Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, aby poczytać listy rodziców od których włos na głowie się jeży. Dzieci są znerwicowane, przemęczone … No, ale na rządowe dotacje trzeba zapracować, nie panie Michnik?

7:00 Rozpoczynamy od przeglądu okładek tygodników:

DoRzeczy Niepodległa WPROST wSieci