Nowy tydzień, zaczynamy od nowego wydania Poranka.

9:00 Kończymy poniedziałkowy Poranek, i zapraszamy jutro o 7.

8:50 Trwają równolegle prace nad „Zmianą ustawy o lasach” oraz nad „Projektem założeń do projektu ustawy zmianie ustawy o lasach”. Okazuje się, że ustawa wciąż wymaga poprawek. Swoje wątpliwości zgłosiły: Rządowe Centrum Legislacji oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji – podaje radiomaryja.pl.

8:45 Jeżdżę w zespole niemieckim, a za cały mój start płacą Amerykanie. (…) Polska nie widzi potrzeby, żeby mnie wspierać. A jednak zawsze udaje mi się, i to w niemieckim zespole, wywalczyć biało-czerwoną flagę, teraz była nawet dość wysoko – mówi w “DoRzeczy” rajdowiec Krzysztof Hołowczyc.

8:40 Abp Henryk Hoser nie ma wątpliwości: zgoda Sejmu na ratyfikację konwencji antyprzemocowej to “zatwierdzenie ideologii gender”. Wg hierarchy, ratyfikując dokument, “zgadzamy się na tworzenie instytucji nadzorujących i kontrolujących implementację tej ideologii genderowej, która jest wielkim projektem politycznym o zasięgu ogólnoświatowym” – czytam na tokfm.pl.

8:35 Radio Wrocław wczoraj podało, że kolejnym kandydatem w wyborach na Prezydenta RP będzie muzyk Paweł Kukiz. Ogłosić ma to dziś w południe.

8:30 Kartka z kalendarza:

9 lutego 1943 – Oddział UPA dokonał masakry polskiej ludności we wsi Parośla I na Wołyniu.

8:25 Jestem przekonany, że będzie druga tura i rozstrzygnięcie nastąpi 24 maja. Wtedy Polacy będą mieć jasny wybór, dwie wizje prezydentury. Z jednej strony prezydentura, która jest trochę polityczną emeryturą dla Bronisława Komorowskiego, z drugiej strony prezydentura, która jest bardzo aktywna i stara się rozwiązywać polskie problemy – mówił na antenie TVN 24, Adam Bielan.

8:20 “My mamy podatki stosunkowo niskie” – mówi w RMF 24 Małgorzata Kidawa Błońska.

Tę błyskotliwą wypowiedź pominę wymownym milczeniem.

fac

8:15 Stolica Polski, jeszcze niedawno miasto za tzw. żelazną kurtyną, przyciąga obecnie prawie tyle zagranicznych gości, co Florencja i Madryt – pisze “Puls Biznesu”. Gazeta powołuje się na raport firmy Euromonitor International, który przedstawia najpopularniejsze miasta wybierane przez turystów.

8:10 Rzecznik rządu w RMF FM popisuje się swoją logiką:

Duda pokazał, że ma potencjał, bardzo sprawna konwencja.

a po chwili:

Nie było mocnego wyrazu konwencji Andrzeja Dudy.

8:05 “Charyzma Komorowskiego jest porywająca, on własnej żonie dziękuje z kartki. Ostatnia rzecz, jaką można zarzucić Komorowskiemu to to, że może zrobić show” – ironizuje na antenie Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz.

8:00 Na najbliższą środę OPZZ rolników zapowiada protest w Warszawie. – Propozycje ministra są nie do przyjęcia, blokady zostają. W środę ciągniki ruszą w marszu gwiaździstym na stolicę – powiedział przewodniczący związku Sławomir Izdebski – podaje polskieradio.pl.

7:55 “Patrzymy do przodu, żeby pozyskać jak największe poparcie dla Andrzej Dudy (…) Politycy PO, robią wszystko by 8 maja wpisać do kalendarza ich kandydata” – mówi w rozmowie z towarzyszką Wielowieyską w TOK FM, rzecznik PiS – Marcin Mastalerek.

7:50 Pieniądze lubią ciszę – tak analitycy wyjaśniają powściągliwość zarządu telewizyjnej grupy w opiniach o potencjalnym inwestorze. Wyceniona na giełdzie na 6,1 mld zł Grupa TVN planuje, że w 2015 r. jej wpływy reklamowe będą rosnąć szybciej niż rynek reklamy telewizyjnej, a jej rentowność się poprawi. W piątek przy okazji publikacji wyników zarząd podtrzymał średnioterminową prognozę – czytam na rp.pl.

7:45 Już 24 lutego rozpoczną się zdjęcia do filmu „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego. Znamy większość obsady, a także zarys scenariusza. Tymczasem prorządowe media nie ustają w atakach na film i jego twórców – czytam nie niezalezna.pl.

7:40 Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali trzynaście osób ze ścisłego kierownictwa gangu specjalizującego się w nielegalnym obrocie paliw. Grupa naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości co najmniej 330 mln zł. W sumie w akcję zaangażowanych było 500 funkcjonariuszy – informuje rmf24.pl.

7:35 Czesław Ryszka z PiS wygrał w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu wyborczym nr 75 w województwie śląskim. Okręg obejmuje Mysłowice, Tychy oraz powiat bieruńsko-lędziński – informuje tokfm.pl.

7:30 Do wyborów prezydenckich pozostało 12 tygodni. W sobotę z rozmachem kampanię wyborczą rozpoczął Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Z dynamicznego i konkretnego wystąpienia Dudy mogliśmy się dowiedzieć, że będzie chciał kontynuować styl prezydentury prowadzony przez Lecha Kaczyńskiego – zachwyca się dzisiejszy “Nasz Dziennik”.

7:25 Prezydent Komorowski, zapytany o ewentualną debatę z innymi kandydatami odparł, że  “Nie było takiego zwyczaju, a on zwyczaje szanuje”. No to niech przemówi obraz:

Debata

7:20 W aptekach permanentnie brakuje ok. 200 leków, w większości refundowanych – pisze “Gazeta Polska codziennie”. Braki lekarstw w aptekach to efekt eksportu równoległego.

7:15 Weekend obfitował w konwencje wyborcze. Jedną z nich, zorganizowało ugrupowanie KORWiN, a jej lider mówił:

Nigdy się nie poddam. Uroczyście przysięgam, że zawsze będę walczył o ochronę naszej wolności, zawsze będę walczył o ochronę naszej własności i zawsze będę walczył o sprawiedliwość, która jest ostoją mocy i trwałości Rzeczpospolitej. Bóg mi świadkiem, przez całe życie to robiłem i będę to robić dalej.

7:10 Telewizja publiczna zachowuje się zadziwiająco, a nie powinna w ogóle w coś takiego wchodzić. Dziennikarz, który tak się zachował, powinien ponieść odpowiedzialność, z natychmiastowym odsunięciem od anteny włącznie. Ale to chyba nie jest indywidualne zachowanie, to pewien zamysł, koncepcja działania – mówi portalowi niezalezna.pl Teresa Bochwic, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

7:05 Polacy nie godzą się na dyktat cen i aktywniej szukają tańszych ofert – pisze “Rzeczpospolita”. Chodzi m.in. o dostawców gazu i energii elektrycznej.

7:00 Tradycyjnie na początek PRZEGLĄD OKŁADEK TYGODNIKÓW

PN DOR WPR News

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.