Dzień Dobry. Zaczynamy „Poranek naparezja.pl”. Będę z Państwem od godziny 7 do 9. Zapraszam do komentowania na bieżąco. 

[STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA] 

9:00 Dziękuję za dziś i zapraszam jutro o godzinie 7.

8:55 Jutro rozstrzygnie się, ile gabinetów lekarskich będzie zamkniętych po nowym roku. Kończą się konsultacje ws. pakietu onkologicznego. W Ministerstwie Zdrowia zaplanowano rozmowy ostatniej szansy z lekarzami rodzinnymi. Część z nich odrzuca założenia pakietu i grozi, że nie podpisze nowych umów z NFZ – pisze rmf24.pl.

8:50 A to dzisiejsza piosenka dnia w Poranku na parezja.pl:

8:45 Wszyscy pochylają się nad losem terrorystów, a nikt nie mówi o prawach ich ofiar – mówił w „Jeden na jeden” w TVN24 Leszek Miller. Szef SLD stwierdził, że w ogóle nie wiadomo, czy w raporcie na temat więzień CIA jest mowa o Polsce. Polityk, który był premierem w czasie, gdy w Polsce miały działać więzienia CIA dodał, że nawet, gdyby o tym wiedział, to by nie powiedział, gdyż obowiązuje go tajemnica – czytam na tvn24.pl.

8:40 Na prośbę historyka dr. Sławomira Cenckiewicza publikujemy w całości jego oświadczenie w związku z ostatnimi publikacjami dr. Piotra Gontarczyka. Cenckiewicz zarzuca Gontarczykowi „ordynarne kłamstwa” i wzywa jego przełożonych z IPN do stanowczej reakcji – pisze niezalezna.pl.

8:35 Bardzo ciekawy wywiad z Tadkiem Polkowskim w Telewizji Republika:

https://www.youtube.com/watch?v=YqXP8mIkD0Y

8:30 Szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zapowiedziała podwyżkę systemową dla służb mundurowych podległych resortowi; wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy miałby nastąpić od 2016 r. – pisze radiomaryja.pl.

8:25 Podczas gdy w wielu państwach europejskich rozwija się politykę rodzinną, Polska wciąż pozostaje na szarym końcu, zarówno w sferze dzietności, jak i ubóstwa, szczególnie w rodzinach licznych. Rodziny w naszym kraju borykają się nie tylko z negatywnymi zjawiskami kulturowymi obejmującymi cały kontynent, ale również z nieprzyjazną polityką państwa – pisze naszdziennik.pl.

8:20 Hanna Gronkiewicz-Waltz rozdała w tym roku urzędnikom aż 18 milionów złotych – pisze „Fakt”. Różnej wielkości dodatki do pensji biurokraci otrzymywali co miesiąc. Od początku swoich rządów w stołecznym ratuszu prezydent rozdała bowiem ponad 300 mln zł – pisze rmf24.pl.

8:15 I takie mentalne dziecko jest drugą osobą w państwie? Do roboty panie Sikorski, oddaj pan kilometrówki… Do Finlandii też na koszt podatnika?

ka

8:10 W najbliższą sobotę PiS organizuje w Warszawie“Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów”. W skład komitetu organizacyjnego weszli także przedstawiciele Kościoła – pisze radiomaryja.pl.

8:05 Forsowana przez Radę Europy Konwencja antyprzemocowa zdewastuje polski porządek konstytucyjny – wynika z konkluzji ekspertyzy prawnej, do której dotarł „Nasz Dziennik”.

8:00 Pytanie o obecność krzyża w szkole pojawiło się jakiś czas temu w ankiecie dla rodziców. Chodzi o szkołę w Krakpowicach na Opolszczyźnie, gdzie nauczycielka matematyki zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim. Po tym, jak się na to zdecydowała, doświadczyła m.in. ostracyzmu środowiskowego. Poszła do sądu z pozwem o dyskryminację na tle światopoglądowym. Pisałam o tym kilka tygodni temu. Ankietę w szkole w Krapkowicach przygotowała Rada Rodziców. Tyle, że i Ministerstwo Edukacji, i Kuratorium Oświaty w Opolu zgodnie uznały, że rada przekroczyła swoje kompetencje, pytając o kwestie światopoglądowe. Mimo to, ani stanowisko MEN, ani Kuratorium nie zniechęciło bynajmniej Rady Rodziców, która na stronie szkoły zamieściła kilka dni temu informację o wynikach ankiety – grzmi TOK FM.

Warto dodać, że w ankiecie wyszło iż krzyż przeszkadza 6 rodzicom, 257 nie przeszkadza… No, gdyby wyniki były odwrotne to z pewnością wszyscy naokoło chwaliliby rodziców za inwencję… Ach ta wszechobecna hipokryzja…

7:55 Pierwszy Polak w historii w składzie Międzynarodowego Trybunału Karnego. Po trwających dwa dni wyborach w siedzibie głównej organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku w nocy polskiego czasu ogłoszono, że profesor Piotr Hofmański będzie członkiem Międzynarodowego Trybunału Karnego – ekscytuje się rmf24.pl.

7:50 Od wyborów minął niecały miesiąc, a marszałek Adam Struzik już pokazuje, że nie ma zamiaru rezygnować z bizantyjskiego sznytu swojej władzy. Właśnie zamówił do urzędu sześć limuzyn w kolorze czarnym i srebrnym, ze skórzanymi kierownicami i rozmaitymi bajerami. W tym samym czasie dochodzą niepokojące sygnały ze Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, w którym pogłębia się kryzys – informuje niezalezna.pl.

7:45 Mówiąc żartobliwie, kij – czyli urząd skarbowy – też się przydaje. Ale oczywiście chcemy pokazać naszym widzom, że osoby finansujące naszą działalność mają większe prawa od tych, którzy tego unikają – uważa Juliusz Braun, Prezes TVP – podaje gazetaprawna.pl.

No cóż, kij to by się przydał, żeby wreszcie pogonić tę sitwę okupującą również media publiczne…

7:40 Jacek Żakowki w TOK FM dyskutując o więzieniach CIA w Polsce płynnie przechodzi do ataków na Kościół i ataków na wczorajsze zatrzymanie Kiszczaka. Zdaniem „dziennikarza” TOK FM, skandalem jest  dręczenie człowieka, który „ledwo żyje”.

Panie Żakowski, zerknij pan na to zdjęcie, włącz pan choć na chwilę nieużywany od dawna mózg i dopiero pan komentuj. Chciałbym za 70 lat być tak „ledwo żywy”.

7:35 77 proc. miejsc w sejmikach województw zajmują mężczyźni, a kobiety tylko 23 procent. Tyle samo co przed czterema laty, choć tym razem, pierwszy raz w wyborach samorządowych na listach musiało być co najmniej 35 proc. kandydatów jednej płci – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Czyli „Wyborcza” znów w formie. A ja się pytam: wielcy obrońcy równouprawnienia. Dlaczego chcecie dyskryminować mężczyzn, a promować kobiety? Przecież „suwak” to nic innego jak dyskryminacja mężczyzn. Bo o pozycji ma – zdaniem lewaków – decydować płeć a nie kompetencje czy umiejętności. Na to, naszej zgody być nie powinno.

7:30 Wczoraj wreszcie policja zatrzymała generała Kiszczaka i odwiozła go na przymusowe badania. Broniła go jak lwica – małżonka. Swoją drogą ta czopka to chyba z Syberii jeszcze…

7:25 W ponad stu okręgach dojdzie do powtórki wyborów samorządowych i wyboru radnych. Wszystko przez kandydatów, którzy z sukcesem starali się o dwa urzędy jednocześnie, np. burmistrza i radnego. Z jednej funkcji musieli jednak zrezygnować – podaje TVN 24.

7:20 W raporcie Senatu USA znalazł sie m.in. opis przesłuchania Abd al-Rahima al-Nashiriego w ośrodku zatrzymań CIA, oznaczonym kolorem niebieskim. Według Human Rights Watch tym kolorem zacieniano nazwę ośrodka w Polsce – podaje Telewizja Republika.

7:15 Młody wrocławianin stworzył projekt elektronicznej urny wyborczej. Liczącej głosy już w momencie wrzucania do niej kart i pozwalającej na uzyskanie pełnych wyników zaledwie kilka minut po zakończeniu głosowania. Niestety, w Polsce jego pomysł, który mógłby wreszcie ukrócić wyborcze krętactwa, nie spotkał się z zainteresowaniem – pisze niezalezna.pl.

7:10 Inicjatywę ustawodawczą „Rodzice chcą mieć wybór” Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców poparło już 100 tys. osób. Ale podpisy zbierane są nadal, by mieć pewność, że ich wymagana liczba trafi do Sejmu – pisze „Nasz Dziennik”.

Nasz portal był jednym z pierwszych, który o tym pisał. TUTAJ.

7:05 Żaden z tygodników mnie nie zaskoczył. „GaPol” jak tropił agentów tak tropi (a jego naczelny odznaczany jest przez służby Ukrainy) a „Polityka” szczuje na Kaczyńskiego. Dzień jak co tydzień – chciałoby się napisać…

7:00 Dzisiejsze okładki tygodników: