Wtorek, godzina 7 zaczynamy Poranek na parezja.pl

[STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA]

9:00 Dziękuję za dziś i zapraszam jutro o 7.

„Ewa Kopacz zmyśliła, że priorytetem PiS-u jest wojna z Rosją. Kiedy Donald Tusk na początku 2014 roku zwołał posiedzenie ponadpartyjne po agresji Putina, to Sikorski zaproponował, że jedną z opcji jest zawarcie sojuszu dwustronnego Polski i Ukrainy. To oznaczałoby, że dziś polscy chłopcy ginęliby w Donbasie” – mówił Jacek Kurski w KontrWywiadzie RMF FM.

8:55 Marszałek Sikorski nie byłby sobą, gdyby prostej czynności, jaką jest ogłoszenie terminu wyborów, nie okrasił różnymi złośliwościami pod adresem środowisk, które go kiedyś wprowadziły do życia publicznego i zrobiły ministrem. Nie żebym im współczuł – w sumie faktycznie nie powinny za to pozostawać bez kary. Jednak bon moty w stylu: „Myślę, że gdy podejmowano decyzję o kapitulacji hitlerowskich Niemiec, nie antycypowano naszych wyborów prezydenckich” (w odpowiedzi na pytanie, czy celowo wyznaczył wybory tuż po wielkiej fecie, podczas której ubiegający się o reelekcję prezydent z jego partii będzie się lansował ze światowymi przywódcami), są po prostu słabe i nie podnoszą powagi marszałkowskiego urzędu, i tak już w ostatnich miesiącach nadszarpniętej – pisze Rafał Ziemkiewicz na dorzeczy.pl.

8:50 Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił postanowienie o zabezpieczeniu tytułu „Wprost” (AWR „Wprost”), wydane przez sąd okręgowy na wniosek Romana Giertycha we wrześniu ub.r. – Nie było podstaw do tak daleko idącego zabezpieczenia, a wcześniejsza decyzja była niesprawiedliwa – uzasadniał sąd – czytam na wirtualnemedia.pl

No proszę, czyli jednak NADMECENAS WŁADZY nie jest taki super skuteczny, jak kreują go media pro-rządowe.

8:45 Moja wizyta w Iraku odbyła się z inspiracji Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. Waldemara Cisły, dyrektora Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Celem wizyty było przede wszystkim wyrażenie solidarności z tamtejszymi uchodźcami, z prześladowanymi chrześcijanami w Iraku, także wsparcie ich od strony materialnej. Warto przypomnieć, że wcześniej, w sierpniu ub. roku Episkopat podjął inicjatywę zbiórki dla chrześcijan z Bliskiego Wschodu – mówi abp. Stanisław Gądecki w rozmowie z KAI na temat prześladowań Chrześcijan w Iraku.

8:40 Kompania Węglowa oraz Węglokoks Rybnicki Okręg Wydobywczy podpisały wczoraj przedwstępną warunkową umowę sprzedaży czterech kopalń. Transakcja ma zapewnić KW środki na bieżącą działalność i rozpocząć tworzenie tzw. Nowej Kompanii Węglowej – czytam na forbes.pl.

8:35 W środowisku konserwatystów wrze. W rozstrzygniętych kilka dni temu przez Ministerstwo Kultury konkursach na dotacje dla czasopism oraz na wydawanie książek niemal całkowicie pominięto organizacje prawicowe. Doceniono stowarzyszenia liberalne oraz lewicowe – podaje rp.pl

8:30 Troszkę luźniejsza informacja. Wczoraj Jarosław Kuźniar odebrał „Telekamerę” w kategorii „Prezenter informacji”. Sam dziennikarz skomentował: „To jest wzruszająca chwila”. Z pewnością wzruszające musi być takie oddanie ze strony lemingów, łykających twoją papkę „Jarku”.

8:25 Jeszcze w tym roku ma rozpocząć działalność Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Nawet jeśli nie otrzyma dotacji – informuje „Nasz Dziennik”.

8:20 „Nazywanie związków partnerskich homozwiązkami, służy straszeniu tymi związkami” – mówi Renata Kim z „Newsweeka” na antenie TOK FM w nawiązaniu do projektów w tej sprawie, które leżą w Sejmie.

8:15 Jeżeli dziś do godziny 15.00 minister rolnictwa nie odpowie na postulaty rolników – gospodarze zablokują Warszawę. Dotychczasowe propozycje Marka Sawickiego są dla nich nie do przyjęcia – podaje Radio Maryja.

8:10 Zwycięstwo Czesława Ryszki, było na tyle spektakularne, że media reżimowe nie podały wyników procentowych a jedynie liczbę głosów oddanych na danego kandydata – powiedział Cezary Gmyz na antenie Telewizji Republika, nawiązując do wygranych przez kandydata PiS wyborów uzupełniających do Senatu.

8:05 W Polsce jest coraz mniej pielęgniarek – młode wyjeżdżają za granicę, starsze odchodzą na emeryturę, a na ich miejsce nikt nie przychodzi. One same ostrzegają, że za chwilę pacjenci mogą zostać bez opieki. Dlatego Związek Pielęgniarek i Położnych już zapowiedział ogólnopolski strajk – pisze rmf24.pl.

8:00 Powstał raport o kosztach funkcjonowania związków zawodowych – poinformował w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Michał Jaros, poseł PO z parlamentarnego zespołu ds. wolnego rynku – Informacje uzyskano od 1217 instytucji publicznych. Ostrożnie licząc, można uznać, że związki kosztują obywateli od 250 do 300 mln zł rocznie – powiedział poseł.

Szczucia na protestujących ciąg dalszy? Związki zawodowe mają swoje za uszami, ale takie teksty w chwili kiedy strzela się do górników to zwykła prowokacja i próba skłócenia protestujących ze społeczeństwem.

7:55 „Brygada została zainicjowana w 2008 roku, w 2009 w Brukseli podpisano list intencyjny i proces jej tworzenia rozpoczął się jeszcze za Janukowycza. Propaganda rosyjska będzie mówiła swoje a brygada jest do tego żeby ukraińskie siły zbrojne maksymalnie integrować z Zachodem. Dlatego zdecydowałem że jej siedziba będzie w Lublinie. Brygada nie ma nic wspólnego z inwazją Rosji na Ukrainę. Brygada jest do tego, żeby prowadzić działania antykryzysowe” – mówi w TOK FM, Bogdan Klich, o wspólnej, trójnarodowej brygadzie Polski, Litwy i Ukrainy – LITPOLUKRBRIG.

7:50 Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, wystosował list do Ewy Kopacz. Szef związkowców wzywa panią premier, by jak najszybciej zajęła się dramatem pracowników kopalni JSW. Dziś rozpoczął się tam strajk okupacyjny podaje niezalezna.pl.

7:45 Wygląda na to, że jeden z ostatnich aktów afery taśmowej zostanie zamieciony pod dywan. Prokuratorzy nie ustalą, co zostało nagrane na części taśm, które zostały znalezione… w Wiśle – czytam na wpolityce.pl a więcej na ten temat przeczytacie Państwo TUTAJ.

7:40 Prezydent Bronisław Komorowski przyjął zaproszenie prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki do udziału w obchodach 1. rocznicy Majdanu 22 lutego – powiedziała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek – czytam na polskieradio.pl.

7:35 Coraz więcej księgarń stacjonarnych znika. W ich miejscu stają kolejne banki, salony operatorów komórkowych i drogerie – pisze w nawiązaniu do kłopotów finansowych Empiku Michał Stasiński w „Gazecie Wyborczej”.

7:30 Szybko przybywa bezrobotnych seniorów. W końcu ubiegłego roku w urzędach pracy w całym kraju było łącznie niemal 84 tys. bezrobotnych w wieku 60 lat i więcej – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”

7:25 Wyrzucenie z list wyborczych było groźbą, jaką postawiono posłom Platformy Obywatelskiej głosującym przeciwko przyjęciu ustawy ratyfikującej Konwencję przeciw przemocy w rodzinie – informuje dzisiejszy „Nasz Dziennik”.

7:20 Nie ma szans na ustalenie, co było na części nagrań zarejestrowanych przez kelnerów w tak zwanej aferze podsłuchowej – ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Chodzi o nośniki, na których mogło być nawet kilkaset godzin nagrań, a które wydobyto z dna Wisły. Od pół roku głównymi podejrzanymi w sprawie są dwaj kelnerzy Łukasz N. i Konrad L., którzy twierdzą, że na zlecenie biznesmenów Marka Falenty i Krzysztofa Rybki zakładali podsłuchy przy stołach – czytam na rmf24.pl.

7:15 Gdyby ktoś chciał bardzo pomóc obozowi władzy w chwili rozpoczęcia kampanii prezydenckiej Komorowskiego, to zaproponowałby właśnie to, co zawarł pan profesor w swoim wystąpieniu na portalu wPolityce.pl – pisze Krzysztof Czabański w najnowszym „DoRzeczy”, odpowiadając na sugestie profesora Nowaka jakoby Jarosław Kaczyński powinien szukać następców.

7:10 Z badań aktywności ekonomicznej ludności prowadzonych przez GUS wynika, że w 2014 r. ponad 20 proc. mężczyzn spędzało w pracy co najmniej 50 godzin tygodniowo. Polacy są w czołówce UE, jeśli chodzi o czas spędzony w pracy. Ale pod względem wydajności jesteśmy w ogonie Europy, nasza produktywność jest trzykrotnie mniejsza niż unijna średnia – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

7:05 Wczoraj obchodziliśmy smutną rocznicę. 72 lata od rzezi Polaków w Paroślu, co uważane jest za początek Wołynia. Media związane z Tomaszem Sakiewiczem, nie zająknęły się o rocznicy ani słowem. Mało tego, wieczorem miało miejsce wręczanie nagród „GP”. Człowiekiem roku 2014, wybrano… „Ludzi Majdanu”. Ze sceny rozlegało się „Slava Ukrainie”, a Sakiewicz – odznaczony nie tak dawno medalem przez ukraińskie służby – puchł z dumy. Czołowy tropiciel agentów, sprawia wrażenie jednego z największych i najbardziej gorliwych sługusów obcego państwa.

7:00 Burmistrz Wadowic Mateusz Kalinowski bezpodstawnie wypowiedział umowę najmu siedziby miejscowej Solidarności – donosi „Gazeta Polska Codziennie”. „To prywatna, perfidna zemsta burmistrza” – ocenia szef wadowickich struktur związkowych Zdzisław Szczur – cytuje rmf24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here