Wtorek, godzina 7 zaczynamy Poranek.

9:00 Dziękuję za dziś i zapraszam jutro o 7.

8:50 Mięso produkowane w technologii autorstwa naukowców znad Wisły jest nietuczące, zdrowe dla serca i niewywołujące alergii – pisze wtorkowy “Puls Biznesu”.

8:45 Paulina, 19-latka z Włocławka, została bohaterką reportażu “Guardiana”. Dziewczyna wstąpiła do ONR i opowiada o tym, co ją do tego skłoniło. – Nie uważam, że jestem faszystką czy neonazistką. Czuję się patriotką – mówi – czytam na tokfm.pl.

8:40 Nie będzie wyprowadzania sztandaru – mówił w programie „Prosto w oczy” Dariusz Joński. Rzecznik SLD oceniając szansę Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich stwierdził: – Jestem przekonany, że ma szansę na drugą turę.

8:35 Aż 2,37 mln Polaków (6,2 proc.) ma kłopoty z terminowym regulowaniem należności – informuje “Tygodnik Solidarność” powołując się na dane BiuraInformacji Gospodarczej.

8:30 Kłopoty Janusza Korwin-Mikkego i jego partii zniechęciły jego wyborców. W najnowszym badaniu IBRiS dla “Rzeczpospolitej” prowadzi PO przed PiS, a Nowa Prawica jest pod progiem – pisze rp.pl.

8:25 Bez pomocy krajów europejskich, m.in. Polski, USA nie byłyby w stanie potajemnie przetrzymywać i torturować ludzi – twierdzi Amnesty International (AI) w swoim raporcie. AI wzywa rządy państw, które współpracowały z CIA, do ukarania winnych – podaje rmf24.pl.

8:20 Związkowcy z Polskiej Żeglugi Bałtyckiej apelują do ministra skarbu o wstrzymanie prywatyzacji firmy. Uważają, że PŻB przynosi zysk i sprzedaż jest nieuzasadniona. – Dobra sytuacja finansowa to szansa pozyskania inwestora strategicznego, który umożliwi rozwój – twierdzi resort skarbu – pisze tvrepublika.pl.

8:15 Armia chroni chrześcijan w Nigrze przed masakrą z rąk muzułmanów. Muzułmańscy radykałowie zaatakowali chrześcijan w Nigrze po kolejnych publikacjach karykatur Mahometa we francuskim obrazoburczym tygodniku „Charlie Hebdo”. Doszło do kilkudniowych zamieszek, podpalania domów – pisze Nasz Dziennik.

8:10 Zmiany kadrowe w Kompanii Węglowej. Czterech wiceprezesów złożyło tam rezygnację ze stanowiska. W lutym mają zostać powołani ich następcy. Kompanią Węglową nadal zarządza dwuosobowy obecnie zarząd. Jednak to nie zmiany kadrowe, a zapewnienie płynności finansowej jest teraz najważniejszym problemem spółki. Prezes Kompanii zapewnia z kolei, że są pieniądze na wypłaty dla górników. Nie ma natomiast środków na “czternastki” – podaje rmf24.pl.

8:05 Prokuratura chce uchylenia wyroku uniewinniającego Roberta Biedronia (od miesiąca – prezydenta Słupska) z zarzutu uderzenia policjanta podczas blokady marszu nacjonalistów w 2010 r. 11 lutego sąd zbada apelację prokuratury w tej sprawie. Obrona chce utrzymania wyroku – informuje wpolityce.pl.

8:00 Kłopoty Radosława Sikorskiego wydają się nie mieć końca. Marszałek Sejmu i jego podejrzane liczniki w samochodach, rozliczenia związane z tzw. kilometrówką oraz wyjazdy, jakie miał wykonać bez ochrony BOR (poza działaniami jako szef MSZ) zostały wzięte pod lupę przez prokuraturę – podaje wpolityce.pl.

7:50 Co najmniej dziewięć osób zginęło w poniedziałek w Jemenie w wymianie ognia między armią a szyickimi rebeliantami z ruchu Huti niedaleko pałacu prezydenckiego w Sanie. Bojownicy przejęli tego dnia państwowe media i ostrzelali konwój z premierem, a wieczorem otoczyli siedzibę szefa rządu – podaje PAP.

7:45 Jest nowe kierownictwo projektu e-podręcznik. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, pełniącą obowiązki koordynatora została Agnieszka Lesiak, była redaktor naczelna darmowego podręcznika MEN-u. Jej zastępcą został Dominik Rutkowski. Przy projekcie pracuje też Agnieszka Gzylewska. Wszyscy pracowali przy pierwszym wydaniu darmowego Naszego Elementarza – podaje RMF FM.

7:40 Właściciele komputerów, telewizorów i telefonów z kamerkami coraz częściej padają ofiarą hakerów, którzy przechwytują obraz lub dźwięk – pisze „Rzeczpospolita”- Teoretycznie sprawcy takich przestępstw nie są bezkarni, ale w praktyce trudno ich zlokalizować

7:35 Związkowcy z PGE nie wykluczają podjęcia strajku. Sprzeciwiają się restrukturyzacji spółki, zakładającej między innymi Program Dobrowolnych Odejść – pisze radiomaryja.pl.

7:30 Pro Futuris, organizacja zrzeszająca osoby, które mają kredyty we frankach szwajcarskich, szykuje pozew przeciwko Komisji Nadzoru Finansowego – pisze “Gazeta Polska Codziennie”.

7:25 W 2013 r. ujawniono wnioski z wewnętrznego audytu spółki PKP. Wynika z niego, że w firmie dochodziło do nieprawidłowości przy ogłaszaniu przetargów. W sprawie zakupu systemówbezpieczeństwa, za które PKP przepłaciły 50-krotnie, prokuratura nadal prowadzi postępowanie. Dla polityków PO to jednak jeszcze jeden powód do żartów. „W PKP 30 baniek to nie jest wielki pieniądz. […] Tam rozmowa zaczyna się od 100” – mówi na „taśmach prawdy” Sławomir Nowak i śmieje się ze złodziejstwa w spółce – pisze niezalezna.pl.

7:20 Już kilkudziesięciu osobom represjonowanym w okresie komunizmu, których nie stać na dochodzenie odszkodowania, pomogły IPN i Naczelna Rada Adwokacka – informuje naszdziennik.pl.

7:15 Jest odpowiedź Brukseli na list związku zawodowego, który poskarżył się na Elżbietę Bieńkowską do szefa Komisji Europejskiej. Związkowcy zarzucają polskiej komisarz arogancję i bezpodstawne, zaraz po objęciu urzędu, krytykowanie pracy europejskich urzędników – informuje rmf24.pl.

7:10 Firmy kolejowe narzekają na brak fachowców. Bezskutecznie próbują wyciągnąć ich z konkurencji – informuje “Puls Biznesu”.

7:05 Jest doniesienie do prokuratury o podejrzeniupopełnienia przestępstwa polegającego na dopuszczeniu do rozpowszechniania bez recepty tzw. pigułki „dzień po” – pisze radiomaryja.pl.

7:00 Nawet co czwarty student odchodzi z uczelni po pierwszym roku. Wielu odsieje rozpoczynająca się właśnie sesja – informuje “Metro”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.