Poranek na parezja.pk wraca po przerwie. Mamy wtorek, 24 lutego.

8:00 Dziś kończymy o godzinie 8, na kolejny „Poranek” zapraszam jutro.

8:00 „W PO kryzys wiary” – pisze w „Rzeczpospolitej” Andrzej Stankiewicz. Chodzi o wiarę w szybką i pewną reelekcję Bronisława Komorowskiego. Sztabowcy prezydenta nie mają większych doświadczeń w wyborczych bataliach, nie mają pomysłów na kampanię, która toczy się na jałowym biegu. A PO ma problem – pisze tokfm.pl.

7:55 Czy premier Węgier Victor Orban przeliczy się w swoich prorosyjskich kalkulacjach? Komisja Europejska może zablokować realizację rosyjsko-węgierskiego kontraktu na budowę dwóch nowych reaktorów w węgierskiej elektrowni atomowej w Paksie – informuje rmf24.pl.

7:50 Na miejscu organów ścigania, sprawdziłbym co oni w tej PO biorą…

PO

7:45 Dziś mija 100 dni od wyborów samorządowych. Państwowa Komisja Wyborcza ciągle nie zamieściła na stronie internetowej pełnych wyników głosowania. Brakuje m.in. danych z Warszawy i województwa mazowieckiego. – To, co się dzieje ws. wyborów, to kompromitacja państwa. Dodatkowo cała sytuacja podważa wiarygodność procesu wyborczego – mówi nam Maciej Wąsik z PiS‑u – czytamy na niezalezna.pl.

7:40 Rząd zyskuje dostęp do baz wyroków sądowych. To niebezpieczny precedens zagrażający obywatelskiej wolności – przestrzega rp.pl.

7:35 Pan Tadeusz w formie:

Szn

7:30 W filmie opieramy się na niepodważalnych badaniach naukowców, nie serwujemy bredni o pancernej brzozie. Nie możemy jednak zastąpić śledztwa, choć wiemy, że tego śledztwa nie ma – mówił na antenie Telewizji Republika Maciej Pawlicki producent filmu „Smoleńsk”.

7:25 Nawet 75 tys. osób jest potrzebnych, aby nadzorować przebieg najbliższych wyborów prezydenckich – powiedział prof. Stanisław Mikołajczak – informuje Radio Maryja.

7:20 Media głównego nurtu rzadko wspominają o kandydatach na prezydenta RP spoza tej sejmowej piątki, więc my na złość im zamieszczamy taki filmik

https://www.youtube.com/watch?v=S0ESUFl1msI&feature=youtu.be

7:15 Polska nie jest gotowa do kontaktów z Rosją na wysokim szczeblu – ogłoszono w Moskwie po „roboczych konsultacjach”, jakie przeprowadził wczoraj w Warszawie Władimir Titow, pierwszy zastępca szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa – informuje rmf24.pl.

7:10 Pluszowa małpka wykonana w przywięziennej fabryce zabawek, którą w dowód sympatii podczas pobytu w więzieniu otrzymała Hanna Wysocka ps. „Perełka”, łączniczka krakowskich struktur WiN, wzruszająca korespondencja z rodziną żołnierza WiN, działacza brygad wywiadowczych Miłosława Bojdeckiego, skazanego w 1947 r. na 13 lat więzienia, a także pas majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, jednego z najbardziej znanych Żołnierzy Wyklętych to tylko niektóre z wielu eksponatów, jakie będzie można oglądać w Muzeum AK w Krakowie od 25 lutego – informuje naszdziennik.pl.

7:05 Wieczorem zakończył się strajk pracowników PKS Łomża (Podlaskie). Protestujący chcieli odwołania prezesa, ale wskutek mediacji doszło do podpisania porozumienia. We wtorek wczesnym rankiem autobusy wracają na trasy – informuje rmf24.pl.

7:00 Rozpoczniemy od przeglądu okładek poniedziałkowych tygodników:

wSieci WPROST PN