Dzień Dobry. Zaczynamy wtorkowy „Poranek naparezja.pl”. Będę z Państwem od godziny 7 do 9. Zapraszam do komentowania na bieżąco. 

[STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA] 

9:00 No i na zegarach, godzina 9. Wtorkowy odcinek „Poranka na parezja.pl” dobiegł końca. Życzę dobrego dnia, kolejny „Poranek” już jutro, ale do śledzenia parezja.pl zapraszam przez cały dzień.

8:57 „Tadeusz Drozda, znany satyryk i autor popularnego programu „Śmiechu warte”, nie jest zachwycony tym, co dzieje się po wyborach samorządowych. W jego ocenie widać, na jakim poziomie są ludzie rządzący dziś Polską” – pisze stefczyk.info.

8:55 „Wyborcza” rozpoczyna cykl „Koniec przemocy domowej”. Hmm, brzmi pięknie ale coś mi się wydaje że to kolejna przygrywka gazety do tego by walczyć z tradycyjnym modelem rodziny i potajemnie promować ideologię gender.

8:53 „3 tysiące złotych kosztowało usuwanie graffiti z pociągu Pendolino, który stoi na torach w warszawskiej Olszynce Grochowskiej. Policja szuka wandali, którzy pomalowali skład” – podaje rmf24.pl.

8:50 „Sześć ludzkich szkieletów odnalazł białostocki IPN w katowni dawnego więzienia UB.Białostocka prokuratura IPN zakończyła trwające niemal tydzień prace ekshumacyjne w dwóch pomieszczeniach piwnicznych budynku administracyjnego dawnego więzienia UB przy ul. Kopernika. W ostatnim dniu wykopalisk odkryto jeszcze jeden szkielet, zapewne mężczyzny, ze śladem rany postrzałowej w okolicy skroni” – podaje radiomaryja.pl

8:47  „Myślę sobie wygrywa Platforma, słabo, ale ludzie tak chcą. Wygrywa PSL i PO, chociaż ludzie tego nie chcą, słabo się robi, czas zastanowić się nad emigracją” – mówił w Telewizji Republika Tomasz Terlikowski.

8:45Oaza pełna teczek” – pisze we „wSieci” Tomasz Szymborski. O co chodzi? „Lustracja, szantaż, skręcone śledztwo, esbeckie akta, dziwne struktury służb specjalnych. Ta opowieść będzie prawdziwa, choć wydaje się zupełnie nieprawdopodobna. Nieprawdopodobna głównie ze względu na finał”.

8:43 „Polska raj dla rosyjskich szpiegów” – pisze w „DoRzeczy Cezary Gmyz, po czym dodaje: „Ochrona kontrwywiadowcza naszego kraju jest fikcją. W dodatku BW odpowiedzialna za kontrwywiad i ochronę informacji kryje sprawy mogące zaszkodzić szefostwu tej służby”.

8:40 „PO, która zdobyła większość mandatów w Radzie Warszawy, będzie w niej rządzić samodzielnie. W sejmiku mazowieckim koalicja PO-PSL utrzymała swój stan posiadania i nadal będzie wspólnie kierować jego pracami” – informuje PAP.

8:35 Komentarz prezesa PiS, w tygodniku WPROST:

8:33 „Dziś Prezydent – Bronisław Komorowski spotka się z prezesami: Trybunału Konstytucyjnego i Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz I prezesem Sądu Naczelnego w sprawie kandydatur do Państwowej Komisji Wyborczej” – podała Telewizja Republika.

8:30 „Choć wojskowy wywiad nie ujawnia danych swoich wiceszefów, można je znaleźć na sejmowych stronach WWW” – ujawnia „Rzeczpospolita”.

8:25 To milczenie było ciszą przed burzą. Tego człowieka tylko mi brakowało… Lech Wałęsa cytowany przez „Wyborczą” mówi: „Polska to nie Białoruś. Dość tej demagogicznej, populistycznej zabawy”.

8:23 W czwartek ma zapaść wyrok w „aferze zegarkowej”, której głównym bohaterem jest były minister – Sławomir Nowak

8:20 A z takich „rzetelnych” wydawnictw uczą się Państwa dzieci:

ksia

8:15 „Głos za wodę kolońską” – głosi tytuł na portalu naszdziennik.pl, po czym czytamy: „Głosowanie z asystą, instruktaż na kartce – tak podopieczni domu pomocy dla bezdomnych w Pokrzywnicy „wspierali” przy urnach lokalną władzę”.

8:13 „Ta sytuacja może sprawić, że ludzie przestaną chodzić na wybory. Często okazywało się, że ich głosy przepadały. To zniechęca ludzi” – mówiła wczoraj wieczorem w TV Republika Dorota Kania.

8:10 Ryszard Legutko w Telewizji Republika: „Parlament Europejski to jest trudna instytucja, bowiem od dłuższego czas rządzona jest przez tę samą większość. Nawet gdyby w Polsce palono pudła z głosami, niewiele dałoby się tu zrobić”.

8:07 PE odrzucił w poniedziałek wniosek o debatę w sprawie przebiegu wyborów samorządowych w Polsce. Eurodeputowani PiS chcieli, by odbyła się ona w tym tygodniu na sesji w Strasburgu” – informuje PAP.

8:05 Przemysław Wipler w RMF FM na temat wyborczych fałszerstw: „Uważam, że na cały kraj rozlała się gangrena, która zaczęła się w województwie mazowieckim”.

8:00 Prezydent Bronisław Komorowski nadal jest politykiem cieszącym się największym zaufaniem Polaków – wynika z sondażu CBOS. Prezydentowi ufa 80 proc. badanych. Drugie miejsce zajmuje premier Ewa Kopacz, której ufa 62 proc” – ach ten CBOS, łezka się w oczu kręci. Lata upływają, a mentalność ta sama… Ankieter z komuny wyjdzie, ale komuna z ankietera nigdy!

7:57 Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez liderów PiS i SLD, Jarosława Kaczyńskiego oraz Leszka Millera, złożył do prokuratury szef Twojego Ruchu Janusz Palikot. Jego zdaniem wypowiedzi byłych premierów doprowadziły do incydentu w PKW, co utrudniło liczenie głosów” – informuje PAP. Zastanawiamy się, gdzie w tym czasie był Niesiołowski. On w takich sytuacjach jest niezawodny. Hmm, nie dostał przepustki?

7:55 Dawno nie żartowaliśmy z PKW, nadrabiamy więc:

PKW

7:53 Kolejne opóźnienie przetargu na helikoptery. „O więcej czasu na przygotowanie ofert wystąpiło dwóch z trzech oferentów, w tym amerykański koncern Sikorsky, właściciel PZL Mielec, który raz już prosił o przesunięcie terminu” – pisze radiozet.pl.

7:50 Kolejny kawałek „Horytnicy”, na dobry początek dnia:

7:45 Jacek Sasin z PiS w TOK FM: „Chcę odpolitycznić samorząd. Będę takim prezydentem. Trzeba rozmawiać ze wszystkimi”.

7:43 Z cyklu „Tytaniczna praca propagandzistów, by udowodnić że czarne jest białe”: Po sondażu CBOSu, który zaraz po wyborach odjechał i stwierdził że PO wygrywa z PiSem o 11%, nadszedł sondaż newsweeka. Tam aż takiej przewagi nie ma, ale PO prowadzi zdaniem portalu Lisa o 3 punkty procentowe nad PiS.

7:40 Litwa dostarczy Ukrainie elementy uzbrojenia – oświadczył dziś prezydent Ukrainy Petro Poroszenko po rozmowach w Kijowie z litewską prezydent Dalią Grybauskaite. Według Grybauskaite Litwa udzieli Ukrainie „wszelkiej pomocy, której może udzielić” – podaje portal wgospodarce.pl

7:35 „Wyborcy zdecydują czy chcą Poznania otwartego, czy bardzo konserwatywnego z cenzurowaniem sztuki” – peroruje Jaśkowiak w TOK FM, mając oczywiście na myśli konserwatywne przekonania Grobelnego.

7:30 Jarosław Gowin zaapelował do wyborców PiS, aby w drugiej turze zagłosowali na aktualnego prezydenta Poznania – Ryszarda Grobelnego. „Ryszard Grobelny jest człowiekiem o bardzo dużym doświadczeniu samorządowym, człowiekiem o bardzo dużych dokonaniach i człowiekiem o krystalicznym kręgosłupie moralnym” – zachwalał Gowin.

7:28 Jacek Jaśkowiak, kandydat na prezydenta Poznania w kontekście spektaklu Golgota Picnic, którą akceptował: „Politycy nie są od tego, aby definiować co jest sztuką. Sytuacja, w której protestuje się przeciw sztuce której się nie widziało jest absurdem”.

7:25 „PiS i SLD chcą ponownego liczenia głosów w Radomiu. Wszystko przez to, że w jednym z okręgów do urn wrzucono dużo kart które uznano za nieważne” – informuje radiomaryja.pl

7:23 Na ulicach Ferguson setki osób. Zamieszki wybuchły, po uznaniu przez ławę przysięgłych, że biały policjant, który zastrzelił czarnoskórego 18 latka nie przekroczył granic obrony koniecznej – pisze rmf24.pl

7:20 W Płońsku, do Prokuratury Rejonowej wpłynęło pismo KWW Przymierze Rozwoju Powiatu Płońskiego dotyczące możliwości popełnienia fałszerstwa wyborczego. Na jednego z kandydatów, miano tam oddać aż 80% głosów nieważnych – podaje niezalezna.pl

7:15 W kilku miejscach Polski spadł już śnieg. Zastanawiam się, czy drogowcy znów są w szoku… Przecież śnieg w listopadzie czy w grudniu, to musi być awangarda…

7:12 „Wyborcza”, nie bez satysfakcji cytuje Władysława Frasyniuka, który twierdzi: „Kaczyński narzucił nam swój scenariusz, a my gramy jak on nam zagra. Na czele z mediami”.

7:10 „Rzecznik Praw Pacjenta alarmuje: 80 proc. małych pacjentów szpitali psychiatrycznych nie powinna się tam znajdować” – podaje Dziennik Gazeta Prawna. Jak pisze gazeta, część tych dzieci trafia do szpitala, gdyż ośrodki wychowawcze nie radzą sobie z ich wychowaniem.

7:05 W związku z wyborczymi opóźnieniami prezydent Komorowski spotkał się z konstytucjonalistami, aby rozmawiać o zmianach w prawie wyborczym. Ci jednak odrzucili propozycje zgłaszane przez opozycje by unieważnić wybory. Jak przekonują „To byłby groźny precedens” – czytam na polskieradio.pl

7:00 „Rzeczpospolita” alarmuje, że Unia odwleka start programów co przynosi straty polskim firmom i regionom. Aż 21 nowych projektów czeka do akceptacji w unijnej zamrażarce. Poprzednia minister rozwoju regionalnego – Bieńkowa, zapowiadała że nastąpi do do lipca. Tymczasem mamy listopad, a negocjacje trwają i tym samym 77 miliardy euro nie napływają do naszego kraju

Ciekawe, czy za opóźnienia odpowiada nadchodząca zima…

 

B