No i stało się! To już rok, od kiedy przekazujemy za pomocą naszego portalu ważne dla społeczeństwa informacje. Parezja.pl wystartowała 21 kwietnia 2013 roku. Na początku tworzyło ją kilku młodych zapaleńców, ale przez ten czas nasze grono redakcyjne poszerzyło się do kilkunastu osób. Jednak my stawiamy nie na ilość, ale na jakość.

Jeden z demotywatorów powstałych w reakcji na artykuły naszego portalu.
Jeden z demotywatorów powstałych w reakcji na artykuły naszego portalu.

Od początku byliśmy (i jesteśmy nadal) cytowani przez największych. Już w czerwcu ubiegłego roku Onet podawał: „Czy we Fran­cji za­bro­nią spo­ży­wa­nia ka­na­pek z szyn­ką w miej­scach pu­blicz­nych? Po ostat­nim ataku dwóch mu­zuł­ma­nów na męż­czy­znę jest to moż­li­we – pisze ser­wis Parezja.​pl„. Później cytowały nas m.in. internetowe strony czasopism „Fronda”, „Gość Niedzielny”, Telewizji Republika oraz portale: tocowazne.pl, wpolityce.pl, wsumie.pl, popieranie.pl, wmeritum.pl, natemat.pl, a także wiele wiele innych. Linki do artykułów naszego portalu można także często obserwować na portalach takich jak demotywatory.pl czy wykop.pl.

Nasza coraz większa siła przebicia się do świadomości społecznej objawiła się szczególnie mocno podczas akcji „Tylko świnie siedzą w kinie”, którą wymyślił i kierował nasz redakcyjny kolega – Dominik Cwikła. Na Facebooku udział w tym bojkocie filmu „Kamienie na szaniec” potwierdziło niemal 3 tysiące osób. Także w tym przypadku byliśmy wielokrotnie cytowani przez inne media i to zarówno te z prawej, jak i z lewej strony. Do akcji odniósł się także podczas jednego ze swoich programów Kuba Wojewódzki, znany mainstreamowy celebryta. Jednak protest wyszedł poza medialną rzeczywistość – dotarliśmy do zwykłych ludzi, do szkół. Informacje o odzewie na protest, który zapoczątkował Dominik Cwikła, docierały do nas z całej Polski.

Przez ten rok odwiedziło nas ponad pół miliona użytkowników, co dało liczbę ponad miliona odsłon. Serwis wyceniono.pl ocenia naszą wartość na około 41 tysięcy złotych. Dla porównania – tworzony przez braci Karnowskich portal wsumie.pl, który niedawno połączył się z wpolityce.pl (zapewne ze względu na wielką klapę), był wyceniany na niespełna 30 tysięcy zł.

Ilość comiesięcznych odsłon przez 12 pierwszych miesięcy istnienia portalu.

Na ten ponad milion odsłon złożyła się praca kilkunastu młodych, energicznych osób. Przez rok na naszym portalu powstało ponad 1200 tekstów. Niekwestionowanym liderem w ich ilości jest Michał Górski, który napisał ich już około 450. Około 200 napisali: redaktor naczelny Damian Kowalski i jego zastępca, czyli ja (Paweł Kubala).  Nasz redaktor naczelny jest też autorem najpopularniejszego artykułu w historii naszej dzialalności, pod tytułem „Posiadamy największe złoża złota w Europie. Rząd sprzedaje je za bezcen?!„. Drugi jest tekst Jakuba Szylkiewicza „Seksualny dżihad w akcji”. Na podium znalazła się także publikacja Dominika Cwikły „Dzieci wyrzucone z przedszkola z powodu ideologii Gender!„. Tuż za nim kolejny artykuł Damiana Kowalskiego „Francja: jedzenie kanapki z szynką obraża uczucia religijne?„. „Dopiero” na 5. miejscu znalazł się najpopularniejszy tekst najbardziej rozpisanego redaktora portalu – Michała Górskiego, pod tytułem „Wielka Obłuda Świątecznej Pomocy„. Na 6. felieton „Gdybym Was nie znał, to bym Wam współczuł…„, także jego autorstwa. Kolejne miejsce zajęły kolejno teksty: Tomasza Warawko „Czipy będą wszczepiać w UE prawdopodobnie już od tego roku„, Damiana Kowalskiego „Profesor oskarżony o rasizm bo poprawił błędy murzynowi„, Michała Górskiego „Zwyrodnialec wychodzi na wolność, państwo bezradne” oraz Tomasza Warawko „Młodzi Polacy będą chodzić po śmietnikach – już niedługo„. Poniżej graficzne przedstawienie TOP10 Artykułów:

Ranking 10 najpopularniejszych artykułów w historii portalu Parezja.pl.

Nasz roczny dorobek to nie tylko cyferki. To potężny zasób ciekawych materiałów, czy np. wywiadów. Dotychczas udało nam się opublikować rozmowy z m.in.: ks. Tadeuszem Isakiewiczem-Zalewskim, posłami PiS: Andrzejem Dudą i Bartoszem Kownackim, szefem stowarzyszenia „Saski 2018” Michałem Wonsem, byłym prezesem TVP Piotrem Farfałem, twórcą ruchu Pospolite Ruszenie Michałem Rupem, wiceprezesem Prawicy Rzeczypospolitej Marianem Piłką, założycielem Fundacji Lex Nostra Maciejem Lisowskim, Mariuszem Dzierżawskim z fundacji Pro – Prawo do życia, czy prezesem UPR Bartoszem Józwiakiem. W planach są kolejne publikacje. Tworzymy także Encyklopedię Polskich Bohaterów, która zawiera teksty już o 14 wielkich Polakach.

Kolejny rok działalności na pewno przyniesie wiele nowych doświadczeń i materiałów. Będziemy poszerzać swoją działalność m.in. o materiały wideo. Pierwszym krokiem do tego stało się nawiązanie współpracy z telewizją internetową eMisja.TV. Będziemy także wychodzić poza internet. Dziękujemy wam – wszystkim naszym czytelnikom – za to, że jesteście z nami!