Poseł Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej ogłosił na antenie TVP Info, że gotów jest przyjąć „muzułmanów ze strefy wojny” pod swój dach.

„To obowiązek moralny” – mówi o pomocy uchodźcom poseł. „Mógłbym przyjmować uchodźców indywidualnie. Przyjmowaliśmy już Gruzinów i Ukraińców. Jesteśmy gotowi przyjąć też muzułmanów ze strefy wojny. Mamy dom. Dzieci się już wyprowadziły, dlatego jest trochę luzu i nie byłoby z tym problemu” – podkreślił polityk na antenie TVP Info w programie „Gość Poranka”.

Od razu jednak zastrzegł – uchodźcy trafiający do Polski muszą być dokładnie sprawdzeni. „Nasze służby miały ich dokładnie sprawdzać. Jeśli byłyby jakieś wątpliwości, to nie byliby przyjmowani” – tłumaczył Święcicki.

Poseł chwalił również politykę migracyjną Angeli Merkel. Jak mówił, mimo przyjęcia ponad miliona uchodźców Niemcy „jakoś nie upadły”.

„Podziwiam ją za to. (…) Nie jest łatwo i przyjemnie przyjąć taką masę ludzi, ale okazuje się, że ten wielki wysiłek humanitarny, chrześcijański, pokazuje, że można dalej kandydować, być popularnym i dać sobie z tym radę. A my boimy się przyjąć 10 tysięcy” – powiedział polityk PO.

źródło: ndie.pl