Dziś W Sejmie miała miejsce awantura z udziałem posła Jarosława Gromadzkiego, który zdobył mandat po Robercie Biedroniu. Polityk domagał się, by Sejm zajął się sprawą niezarejestrowania list wyborczych KWW Stonoga.

Jarosław Gromadzki reprezentujący Ruch Zbigniewa Stonogi wszedł na mównicę i złożył wniosek o przerwę oraz zwołanie Konwentu Seniorów. Zagroził, że nie opuści mównicy dopóki nie zostanie wysłuchany.

Fałszerstwo wyborcze dotyczące największych partii politycznych. Złodzieje z Wiejskiej, co wam uczynił komitet wyborczy Zbigniewa Stonogi, że nie chcecie zarejestrować – mówił Gromadzki.

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska zakomunikowała, że nie za zarządzi Konwentu Seniorów, a jeśli poseł ma dowody fałszerstw to powinien zwrócić się z tym do Prokuratury. Marszałek Sejmu zarządziła przerwę i kilkakrotnie domagała się by Gromadzki wrócił na miejsce. Kiedy nie posłuchał, został wykluczony z obrad a do sali plenarnej wkroczyła Straż Marszałkowska. Jej funkcjonariusze nakazali dziennikarzom opuszczenie galerii i odwrócenie kamer, po czym wyprowadzili z sali polityka związanego ze Zbigniewem Stonogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.