Poseł Paweł Kobyliński na prośbę klubu Kukiz’15 złożył rezygnację z członkostwa z powodu nieścisłości w oświadczeniu majątkowym. Szefostwo ruchu nie spodziewało się zapewne, że poseł tak płynnie zmieni klubowe barwy – właśnie dołączył w szeregi Nowoczesnej.

Klub zdecydował się usunąć Kobylińskiego z grona członków za sprawą nieścisłości zawartych w jego oświadczeniu majątkowym. Kobyliński, mimo próśb „nie przedstawił klubowi stosownego wyjaśnienia”.

„Poseł, mający ujawniony majątek w wysokości prawie 2 mln zł bez uwzględnienia wartości posiadanych udziałów w spółkach, zadeklarował w oświadczeniu majątkowym ponad 650 tys. dochodu w roku 2014. Kobyliński, mimo imponujących dochodów, pobrał świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w wysokości 3 300 zł. Udzielił także tajemniczej pożyczki na kwotę 170 tys. zł oprocentowaną na 1,5%” – informuje Rzecznik Prasowy Klubu Kukiz’15.

Zdaniem Kobylińskiego, głównym powodem jego decyzji zmiany barw partyjnych jest różnica w podejściu do kwestii obniżenia wieku emerytalnego – poseł jest temu przeciwny. Politycy Ruchu Kukiz’15 są oburzeni jego zachowaniem i żądają, by złożył mandat. Kobyliński przyznał, że jeszcze kiedy był członkiem klubu Kukiza prowadził rozmowy z PO i Nowoczesną. Po medialnych informacjach nt. wzrostu notowań Nowoczesnej poseł zdecydował, że dołączy właśnie do tej partii.

polskaniepodlegla.pl/mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.