To się nazywa hipokryzja posłów .Nowoczesnej. Kilkoro z nich na czele z liderem partii Ryszardem Petru nie przyznało się w oświadczeniach majątkowych do korzystania z programu 500+, choć publicznie mówili, że pieniądze pobierają.

Zarówno Petru, jak i jego partnerka Joanna Schmidt nie kryli, że korzystają z rządowego programu „Rodzina 500+”. Zapomnieli jednak przyznać się do tego w swoich oświadczeniach majątkowych. Podobnie zrobili ich partyjni koledzy i koleżanki. Być może jest to dla nich powód do wstydu.

„Muszę sprawdzić w domu, co tam wpisałam” – skomentowała sprawę Joanna Schmidt. Tymczasem Paulina Hennig-Kloska była zdziwiona, że w ogóle musi ujawniać, iż takie pieniądze pobiera.

O pieniądzach z programu „Rodzina 500+” próżno szukać informacji także w oświadczeniu Joanny Scheuring-Wielgus czy Kamili Gasiuk-Pihowicz. Czyżby posłowie .Nowoczesnej już tak przywykli do rządowych pieniędzy, że nie widzą w tej pomocy nic nadzwyczajnego? Zastanawiać może to, że chcą oni ten program likwidować, podkreślając między innymi, iż jest on niesprawiedliwy.