grafika o treści warto wiedzieć

Postęp technologiczny wydaje się być nieodłączną częścią życia każdego człowieka. W dobie małych, przenośnych ekranów i internetu, który w dzisiejszych czasach potrafi zastąpić wiele rzeczy, tracimy niekiedy poczucie tego, co dzieje się dookoła. Co więcej, wszechogarniająca nas technika prócz zachwytów budzi także liczne uzasadnione lęki u sporej części ludzkości.

Postęp technologiczny – chwila refleksji

Dla uzmysłowienia sobie skali zmian wystarczy zastanowić się, jak świat działał jeszcze 25 – 30 lat temu. Jak wyglądała wtedy codzienna praca? Jak natomiast odbywa się to obecnie? Kiedyś wszelkiego rodzaju prace wymagające zaangażowania intelektualnego były niezwykle czasochłonne. Wynikało to z powszechnego braku dostępu do internetu. Szukając choćby tematu czy inspiracji do artykułu, w najlepszym razie można było skorzystać z przeniesionych na kliszę tekstów ze starych, archiwalnych gazet. Wymagało to niestety wielu godzin analizy. Zazwyczaj jednak trzeba było fizycznie przeglądać tony starych czasopism, materiałów i akt. Obecnie, dzięki nieustannemu rozwojowi techniki to, czego nam potrzeba, możemy w ciągu sekund znaleźć w internecie. Postęp technologiczny jest widocznie odczuwalny. Niepotrzebne wychodzenie z domu czy biura w poszukiwaniu materiałów już dawno poszło w zapomnienie.

Internet największy wynalazek ludzkości?

Dzięki Internetowi dzieci i młodzież wchodzą w kolorowy świat, który czasem stanowi rozgrywkę. Innym razem wykorzystywany jest natomiast do edukacji i nauki, kiedy indziej jeszcze stanowi cyfrową płaszczyznę spotkania się z drugim człowiekiem. To za pośrednictwem sieci możemy rozwijać swoje pasje, hobby, zainteresowania, poznawać nowych ludzi czy wspierać innych, którzy potrzebują naszej pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.