W ostatnich dniach głośno jest o podziałach wewnątrz Ruchu Narodowego. Główną osią sporu jest kandydowanie części działaczy z list Pawła Kukiza, na których znaleźli się również działacze systemowi. 

Dzisiaj Zarząd Główny RN na wniosek mój i Witolda Tumanowicza podjął uchwałę o rejestracji Komitetu Wyborczego Ruchu Narodowego w celu wystawienia narodowych kandydatów do Senatu RP – napisał na facebooku Artur Zawisza.

Jak wiadomo, są członkowie Ruchu Narodowego kandydujący do Sejmu RP z list KWW Kukiz’15, także z pierwszych miejsc tych list, oraz są członkowie Ruchu Narodowego nie chcący lub nie mogący kandydować z tego komitetu, a często krytykujący decyzje Rady Politycznej RN o takim kierunku zaangażowania politycznego.

Komitet Wyborczy RN otwarty jest dla wszystkich narodowych kandydatów chcących kandydować w tych wyborach pod sztandarem Ruchu Narodowego.

Wiceprezes Ruchu Narodowego kończy informacją, że każdy działacz ugrupowania walczy w kampanii zgodnie ze swoimi najlepszymi przekonaniami. Komitet Wyborczy Ruchu Narodowego zostanie zarejestrowany dziś, a na zebranie podpisów działacze będą mieli ponad tydzień.

Mamy nieco ponad tydzień na zebranie dwóch tysięcy głosów w danym senackim okręgu wyborczym pod każdą kandydaturą gotową do rywalizacji senackiej – czytamy na facebooku Artura Zawiszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.