Poznańskie Stowarzyszenie Prawo Do Miasta apeluje do prezydenta Poznania z PO o ustanowienie nagrody im. Zygmunta Baumana.

Stowarzyszenie Prawo do Miasta zamieściło informację o wysłanym do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka apelu na swojej stronie internetowej oraz jednym z portali społecznościowych.

Zygmunt Bauman to socjolog i filozof, jeden z twórców koncepcji postmodernizmu. Zmarł 9 stycznia 2017 r. W czasach stalinowskich był majorem Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz szefem Oddziału II Zarządu Politycznego KBW.

„Jest prawdopodobne, że prezydent Jaśkowiak odniesie się pozytywnie do tego pomysłu. On cały czas zabiega o lewicowy elektorat, a także o to, by być w centrum zainteresowania mediów i opinii publicznej” – powiedziała Klaudia Strzelecka z PiS-u.

Z kolei w opinii Marka Sternalskiego, przewodniczącego Klubu Radnych PO, nie sposób odmówić Baumanowi olbrzymiego dorobku naukowego. „Wątpliwości natomiast budzi działalność profesora Baumana tuż po II wojnie światowej. W związku z tym trudno podchodzić z entuzjazmem do tego pomysłu” – stwierdził.

Prezydent Poznania nie podjął jeszcze w tej sprawie decyzji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here