Ny_FB_IMG_1435853355460_2Pracownik sklepu spożywczego w północno-zachodniej Skanii w Szwecji został napadnięty i pobity przez imigrantów. Lewicowe tabloidy okrzyknęły personel sklepu rasistami!

O godz. 16:20 w czwartek policja została wezwana do sklepu spożywczego ICA. Okazuje się, że sprzedawca został pobity przez dwóch imigrantów w związku ze sporem na temat papierosów. W wyniku obrażeń został zabrany do szpitala. – informuje ndie.pl powołując się na szwedzkie media.

Personel sklepu postanowił, że sklep po zaistniałym incydencie będzie zamknięty do końca dnia, w czwartek – “Zamknięte z powodu przemocy wobec personelu przez imigrantów” taką kartkę wywiesili sfrustrowani pracownicy. Należy jednak pamiętać, że na kartce pojawiło się słowo “blattar”. Jest to szwedzki slang określający obraźliwie imigrantów czarnoskórych.

Media głównego nurtu w Szwecji na czele z tabloidami takimi jak Aftonbladet i Expressen określają personel rasistami. Aftonbladet, który pisze dokładnie, gdzie znajduje się sklep, poinformował, że notatka w sklepie z obraźliwym określeniem została zgłoszona na policję jako “mowa nienawiści” – donosi ndie.pl

Sklep spożywczy tłumaczy się za swoich pracowników. W e-mailu do tabloidu Aftonbladet, ICA pisze, że ich sprzedawcy napisali notatkę z wściekłości na atak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.