15 maja przypadają obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny w Polsce. Wydarzenie to stało się dla władz państwowych kolejnym pretekstem do propagandowego prezentowania rzekomej troski o rodzinę.” – oświadczyła dziś Prawica Rzeczypospolitej. Jednocześnie skrytykowała tzw. Grupę Edukatorów Seksualnych Ponton. – Domagamy się zamknięcia naszych szkół przed grupą deprawatorów z Pontona! – możemy przeczytać w tekście.

Flaga Prawicy Rzeczypospolitej podczas jednej z manifestacji.
Foto warszawa.prawicarzeczypospolitej.org

Partia Marka Jurka skrytykowała politykę rządu w stosunku do polskich rodzin. Dzisiejszą rządową akcję „Dwie Godziny dla Rodziny” określiła jako kolejne potwierdzenie “obłudy i cynizmu rządzącej koalicji PO-PSL, która zarazem w arogancki sposób ogranicza prawa rodziny“. Odniosła się także do ostatnich słów Rzecznika Praw Obywatelskich Ireny Lipowicz, która w liście od szefowej MEN oceniła, iż “Konstytucja  nie gwarantuje, że wiedza przekazana w szkole będzie zgodna z przekonaniami rodziców“. Zdaniem polityków Prawicy tym słowom przeczy art. 48 Konstytucji. W ich ocenie poglądy Lipowicz “godzą w prawa obywatelskie i są wyrazem antyrodzinnej polityki rządu“.

W tekście odnieśli się także do zapowiedzi tzw. Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton, która ma zamiar przeprowadzić badanie wśród polskich dzieci i młodzieży o edukacji seksualnej w polskich szkołach. – Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton działa przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, której przewodniczącą jest skrajna feministka i aborcjonistka Wanda Nowicka. Domagamy się zamknięcia naszych szkół przed grupą deprawatorów z Pontona! – możemy przeczytać w oświadczeniu, które podpisali: Krzysztof Kawęcki (wiceprezes PRz) i Andrzej Dubiel (rzecznik prasowy).

Pełny tekst oświadczenia jest dostępny tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.