– Apelujemy do wszystkich parlamentarzystów, również większości rządowej, o jak najszybsze odwołanie gabinetu Donalda Tuska i powołanie nowego ponadpartyjnego rządu, zdolnego do zagwarantowanie uczciwego przebiegu wyborów i powstrzymania postępującego kryzysu państwa! – zaapelowali politycy Prawicy Rzeczypospolitej w dzisiejszym oświadczeniu. Także w innych swoich wypowiedziach mocno podkreślają tą kwestię i w ostrych słowach atakują rząd.

Flaga Prawicy Rzeczypospolitej podczas jednej z manifestacji.
Foto warszawa.prawicarzeczypospolitej.org

Politycy partii Marka Jurka są oburzeni tym, że premier Tusk w swoich słowach wypowiedzianych na konferencji prasowej usprawiedliwia “wykorzystywanie struktur państwa do walki z opozycją, a także manipulowania polityką finansowa państwa w celach wyborczych oraz wprowadzania w błąd opinii wyborczej!

Wiceprezes partii Marian Piłka w ostrych słowach krytykuje Bartłomieja Sienkiewicza i Donalda Tuska – Minister odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa stwierdza, że państwo polskie nie istnieje, a pajac zwołuje konferencję prasową – atakuje były poseł.

Europoseł Marek Jurek zarzuca Tuskowi, że “zamienia Polskę w ‘demokrację sterowaną'”. Według niego w takim państwie jedną z zasad ma być “angażowanie instytucji publicznych do walki z opozycją”, a także utożsamianie interesu państwa z interesem partyjnym. – Teraz czas próby przed posłami większości rządowej. Najbliższe dni pokażą czy przyjmą bez żadnego sprzeciwu forsowane od wielu dni twierdzenie, że państwo potrzebuje ludzi bez sumienia, czy jednak znajdą się tacy, którzy uświadomią sobie obowiązki, które wynikają z osobistej odpowiedzialności za wykonanie ślubowania poselskiego – dodaje szef Prawicy Rzeczypospolitej.

na podstawie: informacje własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.