Prawica Rzeczypospolitej oskarża Ewę Kopacz o to, że ponosi „osobistą odpowiedzialność za obniżenie poziomu ochrony życia poczętego w Polsce” i przypomina o tym, że kilka lat temu wnioskowała o postawienie jej przed Trybunał Stanu, razem z Donaldem Tuskiem.

Foto: Prawica Rzeczypospolitej
Foto: Prawica Rzeczypospolitej

Partia, której liderem jest poseł do PE i były Marszałek Sejmu Marek Jurek, ma duże zastrzeżenia do działań jakie podjęła Kopacz w tzw. sprawie Agaty. „Minister przyjęła wówczas nieznaną wcześniej w polskim prawie (a lansowaną przez „Gazetę Wyborczą”) wykładnię, według której dziecku można odmówić prawa do urodzenia, jeżeli tylko jeden z rodziców (również ojciec) w momencie poczęcia tego dziecka nie miał skończonych piętnastu lat.”

Pełna treść dzisiejszego oświadczenia poniżej:

Prawica Rzeczypospolitej przeciw powołaniu na stanowisko premiera marszałek Ewy Kopacz

Przypominamy, że pani Ewa Kopacz ponosi (podobnie jak premier Donald Tusk) osobistą odpowiedzialność za obniżenie poziomu ochrony życia poczętego w Polsce. Takie bowiem konsekwencje mają działania, które minister Kopacz podjęła w roku 2008 w słynnej „sprawie Agaty”. Minister przyjęła wówczas nieznaną wcześniej w polskim prawie (a lansowaną przez „Gazetę Wyborczą”) wykładnię, według której dziecku można odmówić prawa do urodzenia, jeżeli tylko jeden z rodziców (również ojciec) w momencie poczęcia tego dziecka nie miał skończonych piętnastu lat.
Przypominamy, że rząd przed dwoma laty przyznał, że w sprawie „przestępstwa”, które stało się pretekstem do zabicia dziecka Agaty prokuratura (po wystawieniu aborcyjnego certyfikatu) nigdy nie podjęła żadnych kroków prawnych. Przypominamy również, że po ujawnieniu tego faktu Prawica Rzeczypospolitej (http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,1288) wnioskowała o pociągniecie do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu premiera Donalda Tuska i ówczesną minister zdrowia Ewę Kopacz.

(-) Andrzej Dubiel
Rzecznik Prasowy Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński
Sekretarz Generalny Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej