Bawarski premier Horst Seehofer twierdzi, że jeśli rząd federalny kanclerz Angeli Merkel będzie kontynuował swoją politykę wobec imigrantów, podejmie on środki w celu obrony swojego regionu. Seehofer już kilkukrotnie krytykował politykę Merkel, zapraszając natomiast do Bawarii węgierskiego premiera Viktora Orbana.

Szef rządu Bawarii i lider Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) powiedział na spotkaniu z kierownictwem CSU w mieście Inglostadt, że jeśli nie nastąpi ograniczenie imigracji, to w zimie nastąpi duży kryzys,a żaden kraj na ziemi nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużym napływem ludzi w tak krótkim czasie. Seehofer twierdzi, że kanclerz Angela Merkel będąca koalicjantem jego partii na szczeblu federalnym, musi przyjąć do wiadomości, iż Niemcy wyczerpały już wszystkie swoje możliwości.


Jednocześnie lider CSU powiedział, że jeśli nie będzie zmiany polityki rządu federalnego, jego land będzie bronić się przed napływem imigrantów. We wrześniu do Bawarii miało przybyć około 270-280 tys. osób ubiegających się o azyl.

Seehofer już wcześniej krytykował politykę Merkel, a na zjeździe jego partii przyjechał pod koniec września węgierski premier Viktor Orban. Polityka kanclerz Niemiec spowodowała natomiast, że CSU straciło blisko 5 pkt. proc. w sondażu poparcia dla ugrupowań politycznych.

źródło: źródło: autonom.pl/welt.de/spiegel.de