Lars Lokke Rasmussen zapowiedział, że podejmie działania przeciw imamom ze względu na mowę nienawiści stosowaną przez nich w meczetach.

Duńskie media informują, że imamowie w meczetach nakłaniają wiernych m.in. do kamieniowania, bicia i bigamii. Takie praktyki postanowił ukrócić premier Danii.

Lars Lokke Rasmussen  spotkał się z liderami partii politycznych w celu omówienia tego problemu. Zaproponował stworzenie specjalnej listy, na której rejestrowani byliby „siewcy nienawiści”. Po rejestracji imam otrzymałby zakaz publicznych wystąpień.

To nie wszystko. Duński premier chce również, by najbardziej radykalni z imamów mieli zakaz wstępu do miejsc kultu religijnego. Według Rasmussena takie działania dadzą dobre efekty.

3 KOMENTARZE

  1. Efekty będą świetne. Jak zakaz “podziemne” szkoły podczas zaborów. W wagony ich i na półwysep Arabski. Taki zakaz to jak woda na młyn. Te durnie nie rozumieją, że imam jest kimś ważniejszym niż premier, to spowoduje bunt przeciwko premierowi. Oberwie się zwykłym białym ludziom i policji… No ale trzeba pogadać.

    8

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.