Federacja Węgierskich Gmin Żydowskich (Mazsihisz) apelowała do Orbana o zaprzestanie kampanii przeciw znanemu finansiście George’owi Sorosowi. Doczekali się odpowiedzi premiera, musiała ich zaskoczyć.

„Ten, kto wykorzystuje swój majątek, władzę, wpływy i sieć finansowanych przez siebie NGO, by na Węgrzech i w Unii Europejskiej milionami osiedlać migrantów, ten naraża naszą wspólną przyszłość. Miliarder i spekulant George Soros wielokrotnie jasno dał do zrozumienia, że właśnie tego chce” – odpowiedział Orban w liście do szefa Węgierskich Gmin Żydowskich Andrasa Heislera, który apelował, aby zaprzestać kampanii przeciw finansiście George’owi Sorosowi.

Premier Węgier jasno zadeklarował w liście, że „wobec tych, którzy dokonają zamachu na bezpieczeństwo Węgier, zostanie użyta polityczna i prawna siła państwa” – czytamy.

Obecnie na Węgrzech trwa rządowa kampania „Nie pozwólmy, by Soros śmiał się ostatni”. Rząd Węgier od dłuższego czasu ostro krytykuje Sorosa, zarzucając mu m.in. stymulowanie imigracji do Europy i chęć wpływania na sytuację w kraju za pośrednictwem organizacji pozarządowych.

źródło: ndie.pl