Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że nie będzie uczestniczył jako przedstawiciel Polski w czasie mundialu w Rosji. Nie wyśle też gratulacji Putinowi z okazji zwycięstwa w wyborach prezydenckich.

„Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że nie będzie uczestniczył jako przedstawiciel Polski w czasie mundialu w Rosji” – poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

„Prezydent nie wyśle gratulacji panu prezydentowi Putinowi w związku z głosowaniem, jakie odbyło się w Rosji, dlatego że prezydent uważa, że to nie jest dobry moment na gratulacje, tym bardziej że Polska w tych wyborach nie startowała, a zwykle gratulacje wysyłają ci, którzy przegrywają wybory. Jeszcze nie mamy oficjalnych wyników. To jest zabawne, że niektórzy próbują wysłać te gratulacje zanim nastąpi zatwierdzenie wyniku wyborów. Prezydent wyśle gratulacje dyplomatyczne, kurtuazyjne w momencie objęcia urzędu na kolejną kadencję przez prezydenta Putina” – dodał.

To kolejna skrajnie rusofobiczna postawa przedstawicieli obozu Prawa i Sprawiedliwości.

3 KOMENTARZE

 1. myślę ze zamiast do Rosji na mundial powinien pojechać do izraela i ustalić treść kilku polskich ustaw, oraz przeprosić ponownie za polskie zbrodnie na żydach

  1

  0
 2. Putinowi gratulował m.in. Trump, Orban, Netanjahu, prezydent Chin, przewodniczący Komisji Europejskiej itd. A ten nasz co odstawia za szopkę ?

  2

  0
 3. ale gratulacje chińskiemu komuniście wysłał i to takie, ze mózg się lasuje, jak rzekomo Polak można w XXi wieku tak komucha w dupe lizać za wdrażanie komunizmu

  2

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.