Foto: YouTube.com

Krzysztof Łapiński w rozmowie z Radiem Zet poinformował, że Andrzej Duda nie widzi narodowców w komitecie organizacyjnym obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Dziennikarz Radia Zet poruszył temat komitetu organizacyjnego obchodów przyszłorocznej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak zauważył, prezydent Duda zapowiadał poszerzenie składu o narodowców.

Nie ma w tej chwili sytuacji, żeby organizatorzy Marszu Niepodległości mieli być zapraszani do komitetu obchodów 100-lecia niepodległości; komunikat zapowiadający takie zaproszenie zdezaktualizował się. Zaproszenia formalnego nie było, była deklaracja. W tej chwili jednak to jest przede wszystkim czas, żeby organizatorzy Marszu Niepodległości pewne rzeczy przemyśleli – powiedział Łapiński.

Kilka dni temu pierwszy sygnał w tej sprawie dał sam prezydent. Po nagonce rozpętanej przez polskojęzyczne i zagraniczne media sam Duda skrytykował organizatorów Marszu Niepodległości.

Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobię, nie ma w naszym kraju miejsca na chorobliwy nacjonalizm, nie ma w naszym kraju miejsca na antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa. Ludzie, którzy tak się zachowują, są wykluczeni, mają postawę, której nie da się inaczej nazwać (jak) tylko postawą niegodną – stwierdził prezydent 13 listopada 2017 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.