foto: wikimedia.commons.org

Członkowie IPN-u zdołali przekonać profesora Krzysztofa Szwagrzyka, by zawiesił swoje postanowienie o dymisji. W ciągu najbliższych dni mają zostać wypracowane rozwiązania dotyczące spornych kwestii.

Informacje o dymisji profesora Szwagrzyka pojawiły się dwa dni temu. Zastępca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej oraz p.o. Dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji zdecydował o rezygnacji z zajmowanych stanowisk z powodu ograniczania finansowania prac Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów w Szczecinie oraz za sprawą sporu pomiędzy pionem śledczym IPN-u a pionem prokuratorskim tej instytucji.

Profesor Szwagrzyk deklarował, że jego decyzja jest “nieodwołalna”, ale szczęśliwie po obradach kolegium IPN zdecydował o jej zawieszeniu.

Dr Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, po zasięgnięciu jednoznacznej opinii Kolegium IPN-u nie przyjął dymisji prof. Krzysztofa Szwagrzyka, zastępcy prezesa Instytutu. Trwają rozmowy zmierzające do rozwiązania problemu. Sprawa poszukiwania i identyfikacji szczątków bohaterów narodowych pozostaje priorytetem działalności Instytutu Pamięci Narodowej – czytamy w komunikacie wydanym po zakończeniu obrad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.