Portal wp.pl zanalizował sondaż przeprowadzony przez Newsweeka. Wynika z niego, że 2/3 z przepytanych osób, uważa że dobrze byłoby gdyby na scenie politycznej pojawił się Jerzy Owsiak. Z początku byłem w szoku, gdy to przeczytałem ale po chwili wgryzłem się bardziej w tekst, zacząłem myśleć i z szoku został niesmak. Niesmak z tego, jak usilnie media mętnego nurtu starają się kreować Owsiaka na męża stanu, wrażliwego społecznika i inteligentnego, nowoczesnego „ziomala”. Ale po kolei.

Sonadaż, przeprowadził „Newsweek”. Przeprowadził go na grupie… 410 osób, Absolutnie „reprezentatywna” grupa. Na ponad 30 milionów, 2/3 z 410 osób ? No no, wynik po byku. Jest się czym szczycić. oto jak działa medialna propaganda. Ja jestem przeciwnikiem wszelkich sondaży. Nie ukrywajmy, wygrywa w nich, ten kto je zleca i ten kto płaci. Można je traktować jako ciekawostkę, ale nie rozpływać się nad jego wynikami i traktować jak prawdę objawioną. Co ciekawe, w rozmowie z wp.pl profesor Janusz Czapiński powiedział: „Liczy się wiarygodność. Owsiak to człowiek, który nigdy nie zawiódł, nie oszukał. Ludzie od lat wrzucają mu do puszek swoje grosiki i chętnie wrzuciliby też głosy do urn, gdyby mogli na niego głosować.” Czy nie zawiódł ? Czy nie oszukał ? Polemizowałbym. Pisałem niedawno w Tygodniku Bardzo Prawicowym na temat WOŚP. Na temat braku aktualnych oświadczeń majątkowych, na temat gigantycznych pieniędzy które zamiast na pomoc potrzebującym idą na wynagrodzenia dla Owsiaka i jego ludzi, na temat pieniędzy na obsługę koncertów i imprez. Wreszcie na temat tego, ile szpitali dostaje niepotrzebny sprzęt. Owsiak nie pyta co komu potrzeba. Decyduje arbitralnie. To doprowadza często do tego, że drogi sprzęt zalega w szpitalnych magazaynach. TO JEST PRAWDA O WOŚP I OWSIAKU. Dodajmy Woodstock, którego jest twarzą. Narkotyki, alkohol, przemoc i seks z każdym i wszędzie. To jest kandydat na polityka ? To jest ideał ? Serdecznie współczuje tym, którzy tak uważają i radzę zmienić leki. Te ewidentnie nie działają.

To wszystko co się ostatnio dzieje jest celowe. Kreowany jest obraz nieskazitelnego, kryształowego wręcz człowieka. Ciepłego, inteligentnego i wrażliwego. Najpierw ogłoszono, że Owsiak został ekspertem prezydenta do spraw bezpieczeństwa (Boże Ty widzisz i nie grzmisz), teraz ten sztuczny sondaż… Ewidentnie mamy do czynienia ze zmasowaną kampanią PR. Jak dla mnie, to przygotowywanie gruntu pod wiadomość, że Owsiak wchodzi do polityki. Teraz trwa zmiękczanie, urabianie lemingów i prowadzenie wstępnej kampanii. Oto siła mediów. Obawiam się jednak, że ta propaganda byłaby skuteczna. Aż roi się od ludzi, dla których Owsiak to symbol i ikona dobroczynności, wspaniałomyślności i poświęcenia dla bliźnich. To oznacza, że my musimy rozpocząć kontrofensywę. Musimy pokazywać grzeszki i nieprawidłowości. Mówić o tym głośno, wyraźnie i wytrwale. Czas zniszczyć fałszywy obraz.