Jeszcze niedawno Ewa Kopacz obiecywała Polakom podniesienie kwoty wolnej od podatku. Dziś wiadomo, że projekt przyszłorocznego budżetu nie uwzględnia takiego rozwiązania.

O tym, że Polacy po raz kolejni zostali oszukani przez władzę otwarcie poinformował minister finansów Mateusz Szczurek podczas specjalnej konferencji prasowej.

Jeśli chodzi o zmiany podatkowe i ewentualne modyfikacje, które rząd czy też koalicja miałaby zapowiadać, to nie jest jeszcze ten etap, ale zmiany, jeśli chodzi o budżet przyszłoroczny, nie zawierają tej modyfikacji systemu podatkowego. W projekcie budżetu na 2016 rok nie ma zaplanowanego podniesienia kwoty wolnej od podatku – usłyszeliśmy od ministra.

Obecnie kwota wolna od podatku w Polsce wynosi 3 091 złotych i jest jedną z najniższych w Europie. Dla przykładu w Chorwacji kwota wolna od podatku to ponad 14 000 złotych, we Włoszech ponad 20 000, we Francji ponad 24 000, w Wielkiej Brytanii ponad 48 000 a w Hiszpanii nawet ponad 74 000 złotych. Wyższa kwota wolna od podatku obowiązuje również m.in. w Tanzanii.

Warto przypomnieć, że w Polsce dla posłów, którzy otrzymują nieopodatkowany ryczałt kwota wolna od podatku wynosi… 27 360 złotych.

Obietnicę podniesienia kwoty wolnej złożył podczas kampanii wyborczej również Andrzej Duda.

źródło: polskiepiekielko.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.