Wśród wielu stron i tzw. “fanpejdży” na Facebooku znajdują się również takie, których jedynym sensem istnienia jest obrażanie, znieważanie i szkalowanie Polaków, polskości, ważnych dla naszego Narodu wydarzeń i osób. W takie zachowania idealnie wpisuje się wulgarny, antypolski profil: “Beka z Powstania Warszawskiego”.

Wikimedia.com

Na profilu pojawiały się m.in tzw. “memy”. Przykładowo na jednym z nich widać Powstańca a podpis brzmi: “Chłopaki, ale się najebałem. Może rozjebmy pół Warszawy i przegrajmy jakieś Powstanie co?xD”

Inne zdjęcie przedstawia generała Bora – Komorowskiego podczas kapitulacji Powstania przed Von Dem Bachem Zelewskim. Podpis głosi: “Gratuluję przegranego Powstania. Dzięki niemu wszyscy wasi potomkowie będą myli nasze niemieckie kible.”

Pomimo wielu prób zmuszenia administracji facebooka do usunięcia skandalicznej strony, istniała ona nadal. Dziś jednak pojawiła się krzepiąca informacja. Otóż Polska Liga Przeciwko Zniesławieniom, zgłosiła sprawę do Prokuratury.

“Oprócz powyższych strona ta jest zapełniona obelżywymi i znieważającymi Polaków wpisami, ma wymowę wybitnie antypolską.

Strona ta została założona przez sprawcę/sprawców w dn. 15 grudnia 2013. Autor ten działa z nieznanego miejsca, lecz w tzw. logach serwera Facebook jest możliwe stwierdzenie dokładnej lokalizacji poprzez analizę numerów IP z których sprawca wchodził na stronę WWW Facebook.com

Zamieszczenie zdjęć o przedstawionej wyżej treści oraz podpisów pod zdjęciami wyczerpuje znamiona czynów opisanych w Art. 133 oraz 216 Kodeksu Karnego, tym bardziej, że właściciel strony nie usunął zdjęć, jak i samej strony, pomimo licznych wezwań ze strony innych użytkowników portalu Facebook.

Zdjęcie to doczekało się do chwili obecnej (16.12.2013 r. godz. 11:49) 283 „polubień”, jednakże ze względu na zasięg portalu i liczbę użytkowników Facebooka należy się liczyć z tym, że obejrzało je wiele tysięcy użytkowników portalu.

Wnoszę o ściganie sprawcy.

Wydruk zrzutów ekranu znajduje się w załączniku do niniejszego zawiadomienia.

Załączniki:

– wydruk zrzutu ekranu

Maciej Świrski, Prezes Zarządu

Fundacja Reduta Dobrego Imienia Polska Liga przeciwko Zniesławieniom.” – czytamy w uzasadnieniu pozwu.

Jeśli byle chłystek (jego dane już krążą w internecie) nie potrafi korzystać z wolności słowa, to czas mu prawo do wolności zabrać. Niedopuszczalne jest szkalowanie Powstańców, ludzi którzy swoje życie poświęcili, marząc o Wolnej Polsce. O ile jestem za rzeczową i merytoryczną debatą na temat decyzji dowództwa, o tyle Ci wszyscy, którzy wykonywali rozkazy, Ci którzy z potrzeby serca, z własnej woli poświęcili swoje życie dla kraju i przyszłych pokoleń są absolutnie nietykalni. Najłatwiej mądrzyć się po latach, mając możliwość szerszego spojrzenia. Poza tym, to co prezentował profil “Beka z Powstania Warszawskiego” to była zwykła lewacka kloaka i obrzucanie łajnem zasłużonych, wielkich patriotów przez sfrustrowaną gównażerię a nie żadna rzeczowa krytyka czy próba realnej oceny tego wielkiego zrywu jakim było Powstanie Warszawskie.

Teraz liczę na to, że Prokuratura nie zlekceważy pozwu a wszyscy odpowiedzialni za masowe obrażanie Polaków i Ich uczuć trafią za kratki. Artykuł 133 KK mówi jasno: “Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.” 

na podstawie: wpolityce.pl