Źródło: wikimedia.org
Źródło: wikimedia.org

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, postanowiła wszcząć śledztwo w związku z tłumieniem krytyki prasowej przez usunięcie siłą Michała Rachonia z Telewizji Republika z konferencji WOŚP. Druga kwestia to mężczyzna, który podawał się za policjanta podczas wyrzucania dziennikarza.

Pierwszy wątek jakim zajmie się prokuratura, to użycie przemocy w celu zmuszenia dziennikarza Telewizji Republika do zaniechania interwencji prasowej w związku z tłumieniem krytyki prasowej. Drugi to „podawania się za funkcjonariusza Policji (…) przez nieustaloną osobę i wykonywanie czynności wobec Michała Rachonia związanych z tą funkcją”.

8 stycznia, w czasie konferencji WOŚP Michał Rachoń z TV Republika zadawał Jerzemu Owsiakowi pytania dotyczące nie wykonywania przez lidera Orkiestry postanowień sądu oraz dotyczące wygaszenia przez żonę Owsiaka spółki, którą zainteresował się wymiar sprawiedliwości.

Nie jesteś dziennikarzem, dla mnie nie jesteś. Weźcie go, to jest żulik który tutaj rozrabia – mówił Owsiak, po czym kilku mężczyzn siłą usunęło dziennikarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here