Prokuratura w Częstochowie uznała wniosek posłów Platformy Obywatelskiej o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego za bezpodstawny.

We wrześniu parlamentarzyści PO złożyli do Prokuratury wniosek o delegalizację ONR-u. Prokuratura Generalna przekazała wniosek do rozpoznania przez prokuratora właściwego terytorialnie, w tym przypadku częstochowskiego. Zdaniem polityków opozycji członkowie organizacji narodowej propagują faszyzm, nawołują do nienawiści i znieważają ze względu na kolor skóry, narodowość czy wyznanie.

Jak poinformowała telewizja Polsat News, prokuratorzy nie znaleźli jednak uzasadnienia dla delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego.

8 stycznia tutejsza prokuratura uznała, że nie dysponuje wystarczającym materiałem dowodowym, pozwalającym na skierowanie do sądu takiego wniosku – poinformował rzecznik częstochowskiej prokuratury Tomasz Ozimek.

Prokurator stwierdził, że po zawiadomieniu “dysponuje wyłącznie publikacjami i komentarzami medialnymi oraz internetowymi, krytycznymi wobec ONR, w sposób naturalny subiektywnymi i nie poddającymi się procesowej weryfikacji”, co nie uzasadnia “tak daleko idącej ingerencji jak wniosek o rozwiązanie stowarzyszenia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.