Pieśniarz Paweł Piekarczyk zwrócił Krzyż Kawalerski Polonia Restituta prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Otrzymał go za upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych.

„Bezpośrednim powodem jest wymuszona przez Pana dymisja Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza, która nastąpiła po wielomiesięcznym, gorszącym spektaklu, w którym wielokrotnie opowiadał się Pan po stronie oficerów z dawnego WSI i WSW, których nie usunął Pan z Biura Bezpieczeństwa Narodowego, czego nie umiem zrozumieć inaczej niż jako Pańskie opowiedzenie się po stronie kolejnego pokolenia UB, przeciwko kolejnemu pokoleniu AK” — napisał w uzasadnieniu.

„Pańska postawa wobec Ministra Macierewicza miała w sobie również bardzo silny motyw osobisty, co nie odpowiada mojemu wyobrażeniu o Prezydencie Polski” – dodał.

Poinformował, że pismo, jakie złożył w Kancelarii Prezydenta RP, podpisał piórem wiecznym otrzymanym właśnie od Antoniego Macierewicza. Stwierdził, że teraz będzie to bardzo cenna pamiątka.

1 KOMENTARZ

  1. Duda zasłynie jako prezydent któremu zwracano ordery. Nie szanuje go już nikt poważny. Nawet na ciepłe kluski z serem się nie nadaje. Prezydent małych własnych uprzedzeń i ambicyjek.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.