Foto: Flickr.com

Niemal 6000 osób podpisało się dotychczas pod apelem do polityków PiS o reakcję ws. nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Partia ta już dawno zapowiadała skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego, jednak na razie tego nie zrobiła.

Foto: Flickr.com

Autorzy apelu określają tą nowelizację jako “antyrodzinną”. Politykom największej partii opozycyjnej zarzucają bezczynność. “Bezczynność tę uznaję za niedopuszczalną i poddającą w wątpliwość szczerość deklaracji PiS o chęci chronienia rodziny. Wszak każdego dnia odbierane są dzieci na podstawie niekonstytucyjnych przepisów! Zwracam się zatem do Pana z prośbą o natychmiastowe podjęcie działań mających na celu skierowanie wniosku o kontrolę konstytucyjności „ustawy przemocowej”, o którym donosiły media, do Trybunału Konstytucyjnego.” – można przeczytać w apelu na stronie protestuj.pl.

Organizatorzy akcji zachęcają do wysyłania petycji do Mariusza Błaszczaka, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS. Dotychczas zrobiło to niemal 6 tysięcy osób. W środę wysłałem pytanie o komentarz w tej sprawie na adres e-mailowy jego biura poselskiego, jednak dotąd nie doczekało się ono odpowiedzi.

Petycję można przeczytać i podpisać pod tym adresem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.