Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze rano PO i SLD odrzuciło wniosek PiSu o włączenie sprawy pomnika do obrad. Teraz jednak portal niezalezna.pl informuje, że po południu Grzegorz Piątek przekazał stanowisko Hanny Gronkiewicz Waltz, która „popiera tę inicjatywę”.

Czytamy, że PiS, PO i prezydent Warszawy wspólnie popierają idee wybudowania pomnika rotmistrza Pileckiego. Sporna pozostaje jednak wciąż kwestia lokalizacji. Wbrew pozorom nie jest to kwestia drugorzędna. Monument powinien stanąc w centrum, w miejscu uczęszczanym tak by codziennie przechodziły obok niego tłumy Warszawiaków i turystów.

Radni PiS obstają przy swoim pomyśle, by pomnik Pileckiego zastąpił „Czterech Śpiących”. Ten zaś miałby trafić do mauzoleum żołnierzy radzieckich.

Jeśli chodzi o stanowisko HGW, to wielce prawdopodobne że jest ono podyktowane zbliżającym się referendum. Nawet jeśli tak jest, to pokazuje że warto było zbierać podpisy bo spanikowana, nie chcąca oderwać się od żłoba Bufetowa może jeszcze zrobić coś dobrego a przynajmniej nie zepsuje wszytskiego do końca.

 

w oparciu o:niezalezna.pl