7b90685189789d50dc0b8e1051b73dd5
foto: YouTube.com

Media zaczynają odkrywać, że w grupie 16 zbrodniarzy, którzy w szokującym nagraniu dopuszczają się obcięcia głów pojmanym żołnierzom armii syryjskiej jest znaczna ilość przybyszów z krajów Europy Zachodniej.

Wczoraj na stronach związanych z takwirystyczną organizacją „Państwo Islamskie” pojawiło się wstrząsające nagranie wideo na którym widać jak grupa 16 katów obcina nożami głowy pojmanych przez nią żołnierzy armii syryjskiej lojalnych wobec prezydenta Baszara Al-Asada.

Francuskie służby specjalne już poinformowały, że w grupie zbrodniarzy rozpoznały Abou Abdallaha Al-Faransi – 22-latka z Normandii urodzonego jako Maxime Hauchard, który w lipcu pojawił się we francuskich mediach, jako przykład radykalnego konwertyty. Już wtedy deklarował, że chce jechać do Syrii by walczyć z jej władzami. Tożsamość drugiego obywatela Francji zidentyfikowanego na nagraniu nie została ujawniona.

Wśród katów było także dwóch obywateli Wielkiej Brytanii. Jednego z nich Nassera Muthanę – 20-letniego studenta medycyny z Cardiff na nagraniu rozpoznał zszokowany ojciec. Z kolei niemieckie media informują, że wśród egzekutorów była także obywatel RFN.

dailymail.co.uk/kresy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here