foto: en.wikipedia.org
foto: en.wikipedia.org

W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, zgodnie z prawem polskim, od soboty w całym kraju panuje cisza wyborcza. Oznacza to, że zabrania się wszystkim jakichkolwiek agitacji politycznych.

Przypominamy o tym nie dlatego, że się z tym zgadzamy. Ja osobiście uważam „ciszę wyborczą” za element „zamordyzmu” III RP. W piątek na przykład któraś z frakcji może rzucić oszczerstwo a nawet perfidne kłamstwo na temat rywala, które ten dopiero dwie doby później będzie mógł prostować.

Niemniej cisza wyborcza obowiązuje. Oznacza to, że na naszym portalu nie przeczytają Państwo nic o polityce w sobotę oraz w niedzielę aż do ogłoszenia wyników wyborów. Przypominamy także, że cisza wyborcza obowiązuje wszystkich, dlatego prosimy dla Waszego własnego bezpieczeństwa przed nieprzyjemnościami ze strony władzy, by unikać wszelkich komentarzy w internecie dotyczących polityki. Szczególnie odradzamy wspominanie wprost o jakiejkolwiek partii. Także wklejanie zdjęć nawołujących do oddania na kogoś konkretnego głosu po godzinie 23:59 w piątek może mieć nieprzyjemne konsekwencje. Policja w tym czasie działa wyjątkowo skutecznie i szybko.