„Wczoraj wystąpiłem w ‘swoim’ już programie Minęła Dwudziesta w TVP Info w nowej roli, razem z nieocenionym prof. Krzysztofem Szwagrzykiem — poinformował na jednym z portali społecznościowych Tadeusz Płużański.

Dziennikarz, historyk i szef Fundacji Łączka awansował na stanowisko dyrektora ds. publicystyki TVP Info. Poprzednio związany był z Super Expressem, gdzie zarządzał m.in. działem „opinie”. Płużański zasiadał także w radzie Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom, a w lutym jako prezes Społecznego Trybunału Narodowego ogłosił infamię Bolesława Bieruta i Stefana Michnika. Autor regularnie publikuje na portalu Parezja.pl.

To już kolejna zmiana w Telewizji Polskiej. Wcześniej dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Klaudiusz Pobudzin. Niedługo potem funkcję zastępcy TAI odpowiedzialnego za TVP Info objął Grzegorz Pawelczyk, a szefem TVP1 został Mateusz Matyszkowicz. Krzysztof Karwowski został natomiast doradcą zarządu TVP ds. publicystyki. W sierpniu Samuel Pereira ma zastąpić Dominika Zdorta na stanowisku szefa serwisu internetowego TVP.info.

Naszemu publicyście Tadeuszowi Płużańskiemu serdecznie gratulujemy awansu i życzymy samych sukcesów na nowym stanowisku.