Medyk Konin przerwał dobrą passę Unii Racibórz, która w trzech ostatnich sezonach sięgała po Puchar Polski w piłce nożnej. Rozgrywany na stadionie Warty Poznań mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla „Medyczek”.

Dużą rolę w zwycięstwie odegrała piłkarka Reprezentacji Polski do lat 17 Ewa Pajor, która w 45 minucie zastąpiła Hannę Olszańską. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. 17- letnia zawodniczka, będąca odkryciem roku według XXX Plebiscytu Sportowego organizowanego przez „Przegląd Koniński” dwukrotnie wpisała się na listę strzelców, dając swojej drużynie upragnione zwycięstwo.

Unia Racibórz – Medyk Konin 1:2 (1:0)
Bramki: Sykorova 37 – Pajor 78, 90+3

Medyk: Szymańska – Sikora, Słwaczewa, Laetitia Chapeh, Olszańska (46′ Pajor), Balcerzak, Pakulska, Sałata (76′ Lichtenstein) ,Woźniak, Konat, Gawrońska

Unia: Antończyk, Leśnik, Grzywińska, Konsek, Chudzik, Kamczyk, Mika, Żelazko, Wiśniewska, Chinasa, Sykorova (58′ Górnicka)

źródło: pilkarki.com, pilkakobieca.pl

źródło zdjęcia: fanpage KKPK Medyk Konin