foto: commons.wikimedia.org

Władimir Putin w wywiadzie dla jednego z włoskich dzienników Corriere della Sera zadeklarował, że nie trzeba bać się jego kraju. „Nie ruszamy się w żadną stronę, to infrastruktura NATO zbliża się do naszych granic” – oświadczył.

Na uwagę największego włoskiego dziennika, że kraje dawnego Układu Warszawskiego, w tym Polska i republiki bałtyckie czują się zagrożone przez Rosję, Putin odpowiedział słowami Bismarcka: „nie są ważne przemówienia, ale potencjał”.

Wydatki militarne USA są wyższe od tych ponoszonych przez wszystkie inne kraje świata razem wzięte, zaś wydatki NATO są 10 razy większe niż Rosji. – zaznacza prezydent Rosji

„Nasza polityka nie ma charakteru globalnego, ofensywnego czy agresywnego”- dodaje prezydent Rosji. I kwituje: „Nie ruszamy się w żadną stronę, to infrastruktura NATO zbliża się do naszych granic”.

Tylko ktoś chory na umyśle, albo kto śni, może wyobrażać sobie, że Rosja mogłaby pewnego dnia zaatakować NATO- ocenił Putin.

Następnie oznajmił: „Chcę wam powiedzieć; nie trzeba bać się Rosji. Świat się tak zmienił, że dzisiaj osoby rozsądne nie mogą sobie wyobrazić konfliktu zbrojnego na tak szeroką skalę. My mamy inne rzeczy do zrobienia, mogę was zapewnić”.

źródło: bankier.pl