
W poniedziałek minister Edukacji Narodowej ogłosiła jedną z najbardziej oczekiwanych informacji. Szkoła podstawowa liczyć będzie osiem klas z edukacją wczesnoszkolną w klasach I-IV.
Wprowadzone zmiany w szkolnictwie mają wejść w życie w 2017 roku. Informacja została podana podczas debaty podsumowującej „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana”.
W Toruniu w poniedziałek odbyła się konferencja podsumowująca debaty o szkolnictwie. Został zapowiedziany m.in. powrót do czteroletnich liceów i ośmioklasowej podstawówki.
– Celem reformy w obliczu katastrofalnego niżu demograficznego jest uratowanie potencjału polskiej edukacji – powiedziała minister Zalewska.
Zapowiedziała, że szkoły powszechne według reformy, to klasy I-VIII z edukacją wczesnoszkolną w klasach I-IV. Zostanie zwiększony dodatek dla wychowawcy klasy, małe szkoły mają zostać wsparte finansowo.
źródło: niezależna.pl
<
„Zostanie zwiększony dodatek dla wychowawcy klasy, małe szkoły mają zostać wsparte finansowo.”
czyli…
Znów nas wyru…ają na kasie.
Naiwny Narodzie… zacznij w końcu płacić sam za siebie, a nie sam – za cudze idiotyczne pomysły.
A mi się w gimnazjum podobało, ale to może tylko ja tak miałem…
W KOŃCU! Gimnazjum to chyba największa porażka w dziejach Polskiej edukacji.
Teraz iść za ciosem i zmienić cały system nauczania w szkołach. Zmienić materiały których nauczają, styl nauczania, wrócić do podręczników wieloletnich. Najwyższa pora zacząć wprowadzać zmiany korzystne dla Polski i obywateli.
Przydałoby się też przywrócić możliwość karania uczniów przez nauczycieli. Dać nauczycielom narzędzia do uspokajania i nauki szacunku do drugiego człowieka. Tego ewidentnie w tej chwili brakuje.
Pozdrawiam