fot. pixabay.com

W poniedziałek minister Edukacji Narodowej ogłosiła jedną z najbardziej oczekiwanych informacji. Szkoła podstawowa liczyć będzie osiem klas z edukacją wczesnoszkolną w klasach I-IV.

Wprowadzone zmiany w szkolnictwie mają wejść w życie w 2017 roku. Informacja została podana podczas debaty podsumowującej „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana”.

W Toruniu w poniedziałek odbyła się konferencja podsumowująca debaty o szkolnictwie. Został zapowiedziany m.in. powrót do czteroletnich liceów i ośmioklasowej podstawówki.

– Celem reformy w obliczu katastrofalnego niżu demograficznego jest uratowanie potencjału polskiej edukacji – powiedziała minister Zalewska.

Zapowiedziała, że szkoły powszechne według reformy, to klasy I-VIII z edukacją wczesnoszkolną w klasach I-IV. Zostanie zwiększony dodatek dla wychowawcy klasy, małe szkoły mają zostać wsparte finansowo.

źródło: niezależna.pl

<

3 KOMENTARZE

 1. „Zostanie zwiększony dodatek dla wychowawcy klasy, małe szkoły mają zostać wsparte finansowo.”
  czyli…
  Znów nas wyru…ają na kasie.
  Naiwny Narodzie… zacznij w końcu płacić sam za siebie, a nie sam – za cudze idiotyczne pomysły.

 2. W KOŃCU! Gimnazjum to chyba największa porażka w dziejach Polskiej edukacji.

  Teraz iść za ciosem i zmienić cały system nauczania w szkołach. Zmienić materiały których nauczają, styl nauczania, wrócić do podręczników wieloletnich. Najwyższa pora zacząć wprowadzać zmiany korzystne dla Polski i obywateli.

  Przydałoby się też przywrócić możliwość karania uczniów przez nauczycieli. Dać nauczycielom narzędzia do uspokajania i nauki szacunku do drugiego człowieka. Tego ewidentnie w tej chwili brakuje.

  Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.